Jak się później okazało obciążenie ważyło 16 kg. Po raz pierwszy jeleń z gumowym balastem został zauważony w lipcu 2019 r.

USA: jeleniowi usunięto poroże

Strażnicy leśni zaobserwowali zwierzę w sobotni wieczór. Według nich jeleń liczył 4,5 roku i ważył 270 kg. Proces usunięcia opony z szyi nie należał do najłatwiejszych. Udało się dopiero za czwartym podejściem. Konieczne było odcięcie poroży, bowiem pracownicy nie mogli przeciąć stali w stopce opony. Relacjonuje zajmujący się sprawą oficer Scott Murdoch:

„Wolelibyśmy przeciąć oponę i zostawić poroże, ale sytuacja była dynamiczna i musieliśmy po prostu zdjąć oponę w jakikolwiek możliwy sposób”.

USA: jeleń z oponą na szyi, ale nie tylko

Pracownicy parku zgodnie twierdzą, że w swojej pracy widzieli już wiele. Wśród poszkodowanych zwierząt na liście znajdują się chociażby jelenie, łosie, niedźwiedzie czy inne dzikie stworzenia, które zaplątywały się w różne przedmioty jak np.: huśtawki, hamaki, sznury do bielizny, oświetlenie dekoracyjne lub świąteczne, meble, klatki na pomidory, karmniki dla kur, kosze na pranie, bramki do piłki nożnej i siatki do siatkówki.

Archiwum: październik 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.