Jeden z lisów, który najwidoczniej postanowił zakraść się do kurnika, znalazł się w tarapatach. Zwierzę utknęło w jednym z płotów i bezradnie czekało na pomoc.

Lis utknął w betonowym ogrodzeniu

Sytuacja ta miała miejsce w Opolu. Polowanie dla rudego drapieżnika mogło się zakończyć tragicznie. Po tym, jak buszował w okolicznych gospodarstwa, postanowił przeskoczyć przez dziurę w płocie. Pech chciał, że zwierze się zaklinowało.

Gdyby nie pomoc lokalnych strażaków, lis mógłby nie przeżyć. Na szczęście jednak drapieżnika zauważyli mieszkańcy jednego z domów, którzy zadzwonili po pomoc.

Powrót z obfitego polowania zakończył się dla rudego liska zaklinowaniem w ogrodzeniu

– napisali strażacy z Komendy Miejskiej Powiatowej Straży Pożarnej w Opolu.

Dalej poinformowali, że z niewielką pomocą strażaków z JRF nr 2 zwierzak cały i zdrowy mógł wrócić do swojej norki.

Inny lis nie mógł sobie poradzić ze słoikiem

Dzikim zwierzętom zdarza się niekiedy, że wpadają w pułapki, które ludzie zostawiają niezamierzenie. Tak było przed zaledwie dwoma tygodniami, kiedy to mały lisek utknął z pyszczkiem w słoiku.

Także i w tym wypadku zwierzęciu udało się pomóc. Policjanci pomogli oswobodzić lisa, który był przerażony tym, w jakich tarapatach się znalazł. Ten zwierzak również mógł spokojnie powrócić do swojego naturalnego środowiska.

Za: Facebook, Polsatnews.pl, TVP.Info

Archiwum: lipiec 2021
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.