Jeleń od pewnego czasu pojawia się na wspomnianej trasie. Turyści robią sobie z nim zdjęcia i zaczepiają go. Zdają się zupełnie nie zdawać sobie sprawy z faktu, że mają do czynienia z dzikim zwierzęciem.

Jeleń zaatakował dziecko

Portal tatromaniak.pl opublikował nagranie, na którym udokumentowano moment ataku jelenia na dziecko. Stało się to w momencie, gdy kilkuletni chłopiec chciał sobie zrobić z nim zdjęcie. Jeleń uderzył dziecko porożem i kopnął kopytem.

Jak czytamy, nagraniem podzielił się pan Olaf z Suchedniowa. Mężczyzna zauważył, że zwierzę robi się nerwowe, więc odszedł kilka metrów dalej i zaczął nagrywać telefonem całą sytuację. Jeleń był ewidentnie niezadowolony z tego, jak blisko podchodzą do niego turyści. Skończyło się to atakiem.

Jeleń to nie zwierzę domowe!

Przewodnik i edukator TPN Jan Krzeptowski Sabała podkreślił, że jeleń to dzikie zwierzę i nawet jeśli jest oswojone z ludźmi, może zaatakować.

Wyobraźmy sobie tą sytuację z udziałem dużego jelenia z wielkim porożem. Mogło by się nie skończyć na strachu

– wskazał ekspert.

Zaapelował, aby zawsze zachowywać dystans w stosunku do dzikich zwierząt. Chodzi nie tylko o nasze, ale także ich bezpieczeństwo.

Nagranie z tego zdarzenia można obejrzeć na wspomnianej stronie:

Za: tatromaniak.pl

Archiwum: sierpień 2021
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.