Obecnie w zielonogórskim schronisku znajduje się ok. 250 zwierząt. Opiekunowie robią co mogą, aby zwierzaki mogły przetrwać zimę, która jest dla nich najtrudniejszym okresem w roku.

Akcja „Zwierzęta też chcą mieć święta” – każdy może zostać Świętym Mikołajem

Aby psy i koty nie zamarzły pracownicy schroniska osłaniają kojce banerami, by chronić zwierzęta przed zimnem. Ponadto woda w miskach jest wymieniana jeszcze częściej. Mimo wszelkich starań, ze względu na niską temperaturę czworonogi chorują częściej niż w pozostałych porach roku. W tym celu placówka w Zielonej Górze organizuje akcję „Zwierzęta też chcą mieć święta”.

Jak mówią pomysłodawcy akcji każdy może zostać Świętym Mikołajem i podarować zwierzakom prezent. Paczki z karmą i suplementami można wysłać na adres schroniska, lub wskazać podczas zakupów w internetowym sklepie zoologicznym. Kto chce może przywieźć prezenty do schroniska, które mieści się przy ul. Szwajcarskiej. Otwarte jest codziennie od godz. 10:00 do 19:00.

Źródło: Gorzow.tvp.pl

Archiwum: grudzień 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.