Największa na świecie organizacja działająca na rzecz zwierząt – Humane Society International (HSI) otworzyła swoją siedzibę w Polsce. Dyrektorką oddziału została Iga Głażewska.

Po Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Ameryce Środkowej, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej, Australii i Afryce Południowej HSI rozpoczęła działalność w Polsce. Założone w 1991 roku stowarzyszenie zajmuje się ochroną zwierząt oraz przyrody. W tym celu instytucja ściśle współpracuje z podmiotami politycznymi, lokalnymi społecznościami i organizacjami pozarządowymi w wielu krajach w zakresie międzynarodowych traktatów i umów o wolnym handlu, prowadząc briefingi i pomagając w tworzeniu ustawodawstwa i regulacji dotyczących dobrostanu zwierząt. Na czele polskiego oddziału stanie Iga Głażewska.

Za co odpowiada Humane Society International

HSI ma długoletnie doświadczenie we współpracy z biznesem w obszarze poprawy dobrostanu zwierząt oraz zwiększania oferty produktów roślinnych. Zakres kompetencji tej instytucji jest jednak znacznie szerszy. Działalność HSI w Polsce, podobnie jak w innych krajach obejmuje również następujące dziedziny:

  • Dobrostan zwierząt hodowlanych (np. kury i świnie);
  • Zdolności poznawcze zwierząt hodowlanych;
  • Zmiany prawne i polityki firm w zakresie dobrostanu zwierząt (np. Wycofywanie jaj z hodowli klatkowej);
  • Rynek produktów roślinnych – alternatywy i trendy;
  • Przemysł futrzarski – fermy hodowlane, dobrostan zwierząt, produkcja futer ekologicznych;
  • Prawna ochrona zwierząt w Polsce, zagadnienia związane z Ustawą o Ochronie Zwierząt;
  • Globalne kampanie HSI: farmy psiego mięsa w Korei, pomoc zwierzętom w przypadku klęsk żywiołowych, handel dzikimi zwierzętami, eksploatacja zwierząt a ryzyko epidemiczne;
  • Polowanie na trofea.
Archiwum: maj 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.