Opóźnienia związane z dostawą specjalnie przystosowanego pojazdu wynikają z pandemii COVID-19, która przyczynia się do poważnych zaległości w realizacji zamówień na rynku motoryzacyjnym.

Gdańsk. Animal Patrol: obszar działań

Sekcja, mimo że miała zacząć funkcjonować 15 stycznia, do dzisiaj nie została otwarta. To wywołuje zaniepokojenie u osób, których los zwierząt nie jest obojętny. Tym bardziej, że otwarcie Animal Patrolu jest niezbędne, gdyż zakres obowiązków organizacji jest naprawdę szeroki:

Planowany zakres działań Sekcji ds. Zwierząt ma obejmować pomoc chorym i rannym zwierzętom, reagowanie w przypadkach znęcania się nad nimi, odławianie zwierząt egzotycznych i wspieranie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Promyk w zakresie odłowu bezpańskich psów i kotów

– mówi Jędrzej Sieliwończyk z Urzędu Miejskiego w Gdańsku i kontynuuje:

Sekcja ds. Zwierząt będzie częścią Referatu Ekologicznego. W jej skład wejdzie sześciu strażników. Mundurowi do nowego zespołu byli rekrutowani zarówno spośród obecnych pracowników gdańskiej straży miejskiej, jak również podczas zewnętrznego naboru

– dodaje.

Gdańsk. Animal Patrol czeka na ambulans

Mimo pełnej gotowości strażników, rozpoczęcie działalności Animal Patrolu opóźnia się. Powodem jest brak ambulansu, który jest fundamentalnym wyposażeniem organizacji. Zakup, wyposażenie i eksploatacja specjalistycznego samochodu wycenia się na 363 tys. zł. Auto ma być wyposażone w sprzęt, taki jak m.in.: transportery różnej wielkości, chwytaki, podbieraki i sieci weterynaryjne, żywołapki, drabina teleskopowa, nosze dla zwierząt i rękawice ochronne.

Źródło: Zwierzaki.trojmiasto.pl

Archiwum: styczeń 2022
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.