Działania mają pomóc naszym wschodnim sąsiadom, będących celem agresji rosyjskiej. Dary trafiły już do Lwowa. Pomoc została wysłana stamtąd do Charkowa i Kijowa.  

Kynolodzy prężnie pomagają naszym wschodnim sąsiadom

Polscy kynolodzy w nocy 5 marca zakończyli pierwszą część akcji pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Pierwsza dostawa najpotrzebniejszych rzeczy dotarła do Lwowa. Niedługo później do Charkowa wysłano kolejne towary, w tym medykamenty do szpitala oraz żywność dla ludzi i karmę dla zwierząt. Rzeczy te będą dystrybuowane przez lokalnych działaczy związku kynologicznego. Dary trafią również do Kijowa, gdzie specjalny kurier dostarczy niezbędne leki do szpitala.

Kynolodzy pomagają Ukrainie. Deklarowane są kolejne działania

Na tym jednak nie koniec. Od poniedziałku 7 marca przeprowadzana jest kolejna zbiórka dla zwierząt. W rozmowie z Oko.press prof. Marcin Urbaniak z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zaznaczył, że potrzebne są zarówno żywność, jak i akcesoria typu transportery, legowiska, koce termiczne, kuwety, żwirek, przekąski dla kotów, psów, królików, gryzoni oraz wszelkich innych domowych pupili: „Wszystkie produkty będziemy przekazywać do wybranych organizacji pozarządowych, które aktualnie będą w największej potrzebie i które będą w trakcie prowadzenia akcji ratunkowej dla zwierząt towarzyszących” – dodaje Urbaniak. Dary przyjmowane są w pokojach 270 i 371 w budynku krakowskiego Uniwersytetu przy ul. Podchorążych 2.

Włącz się w pomoc zwierzętom z Ukrainy

To już kolejna z akcji, których celem jest ratowanie nie tylko ludzi, ale i zwierząt z Ukrainy. Jeśli chcesz zaangażować się w podobne inicjatywy, sprawdź, jak pomóc zwierzętom ukraińskim. Sytuacja jest dynamiczna – śledź wiarygodne źródła wiedzy, aby poznać aktualne potrzeby.

Archiwum: marzec 2022
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.