W całej inicjatywie uczestniczy m.in. gdański lokal Lekko Good Food and Friends, który oferuje przykładowo chrupiące ciastka o kształtach psich łapek za zaledwie pięć złotych.

Trójmiasto: duszona wołowina, tatar, a może „indyczy kąsek”

Było coś na przystawkę, a co jeśli nasze psy są po bardzo długim spacerze? Sopocka restauracja Deska ma do zaproponowania duszoną wołowinę z marchewką oraz ryżem (19 zł) bądź tatar z polędwicy wołowej (25 zł). A może nasz pupil ma ochotę na podroby drobiowe z makaronem ryżowym za 14 zł? Tu odsyłamy do knajpy Cały Gaweł, która słynie z pomocy bezdomnym zwierzakom. Z kolei każdy z trzech punktów pierogarni Mandu oferuje takie zestawy jak:

„kurczę pieczone” – kompozycja delikatnego mięsa z kurczaka, jabłka, słodkich batatów oraz zielonego groszku;

„wołowe love” – krwista wołowina, czerwony burak, marchewka, szpinak;

„indyczy kąsek” – chude mięso z indyka, szpinak, soczysta dynia, marchewka;

„jagnię wcina” – jagnięcina, słodka dynia, krucha marchew, zielony groszek;

Trójmiasto: po jedzeniu trzeba napić się „psiwka”

Wybór dań dla naszych psiaków jest naprawdę duży. Warto przy tym wspomnieć, że psie dania serwują także sopockie White Marlin czy znajdujący się w Gdyni Brooklyn Pizza. W House of Seitan natomiast, psy mogą liczyć na darmowe ciasteczko. Nie można też zapomnieć o napojach. W sklepie Bimbeer zakupimy piwo Snuffle Dog Beer, które jest dostępne w dwóch smakach – kurczak i kurczak z wołowiną. Co więcej sklep dzięki współpracy ze schroniskiem Sopotkowo, zaopatrza w piwo psy oczekające na nowych właścicieli.

Źródło: kulinaria.trojmiasto.pl

Archiwum: październik 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.