To pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce. Kampania o nazwie „Nie zostawiaj zwierząt na lodzie” ma na celu zachęcić osoby do adopcji zwierząt.

GKS Tychy: hokeiści chętnie propagują kampanię

Zawodnicy tyskiego klubu aktywnie uczestniczą w akcji i bardzo się cieszą, że mogą w niej uczestniczyć:

O takich pomysłach, przedsięwzięciach można mówić w samych superlatywach. Pomagamy naszym czworonożnym przyjaciołom, nie każdy z nich ma dom. Pomagamy chętnie i cieszymy się, że mamy taką możliwość. W Tychach psa nie mam, ale pochodzę z Krynicy i tam mam dwa

– opowiada hokeista Jakub Witecki.

GKS Tychy zachęca do adopcji zwierząt

Kampania „Nie zostawiaj zwierząt na lodzie” rozpoczęła się w 2017 r., aczkolwiek w tym roku będzie ona wyjątkowo promowana:

Akcję zainaugurowaliśmy cztery lata temu. Wcześniej przygotowaliśmy specjalny kalendarz a dochód z jego sprzedaży został przeznaczony dla podopiecznych schroniska a wszyscy bohaterowie tego kalendarza znaleźli nowy dom. Mamy nadzieję, że teraz będzie podobnie stąd te ulotki i plakaty. Postaraliśmy się żeby historie, które opisują nie były standardowe. To porównanie charakterów i wyglądu psa albo kota do zawodnika GKS-u Tychy. Na ulotce Kuba Witecki pojawił się w towarzystwie Reksa, dobrze zbudowanego buldoga

– powiedział Krzysztof Trzosek, rzecznik GKS-u Tychy.

Akcja ma trwać cały sezon. Obecnie w tyskim schronisku znajdują się 42 psy. Niestety nie wszystkie nadają się jeszcze do adopcji. Niektóre z nich muszą jeszcze dojść do siebie po wcześniejszych przeżyciach.

Źródło: Interia.pl
Źródło zdj. głównego: Pexels.com

Archiwum: grudzień 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.