Jeśli jesteś dumnym właścicielem psa rasy yorkshire terrier, z pewnością zgodzisz się z tym, że to zwierzak, który szybko przywiązuje się do właściciela i jest bardzo energiczny, przyjazny, choć potrafi również pokazać charakter. Jeśli chodzi o pielęgnację yorka, jest ona nieco bardziej skomplikowana niż w przypadku innych ras. Sierść psiaka wymaga nie tylko regularnych kąpieli, lecz także stosowania odżywek, aby włosy były lśniące i gładkie, jak również regularnego wyczesywania i wizyt u fryzjera dla psów. Z kolei strzyżenie yorka może przybierać różne formy. Wszystko zależy od tego, czy właściciel małego czworonoga woli krótkie fryzury yorka , czy może jest w stanie dbać o jego długie włosy, związując je specjalnymi gumkami i spinkami. Jak pielęgnować włosy yorka? Jaką fryzurę może wykonać psi fryzjer u twojego zwierzaka? Przeczytaj!

Yorkshire terrier – przyjazne i energiczne psy

fryzury dla yorka - przyjazne psy

Yorkshire terrier niezmiennie jest bardzo popularną rasą psów, która ma wielu miłośników w różnych krajach na świecie. Mają niezwykle pogodne i przyjazne usposobienie, są wesołe i towarzyskie. Uwielbiają spacery i zabawy z właścicielem, szybko przywiązują się do swojej ludzkiej rodziny i dają jej dużo miłości i czułości. Jednak warto podkreślić, że to małe pieski, które lubią dominować i mają silny charakter, więc wymagaj uwagi i odpowiedniego wychowania. Jeśli jesteś szczęśliwym właścicielem czworonożnego małego przyjaciela, z pewnością co kilka miesięcy stoisz przed dylematem, jaką modną fryzurę wybrać dla swojego pupila, gdy wybierasz się do psiego fryzjera. Yorki to psy długowłose, które wymagają szczególnej pielęgnacji.

Jak obciąć yorka niewystawowego?

Istnieje kilka sposobów na to, jak obciąć yorka w warunkach domowych. Najprostsze będzie obcięcie włosów na średnią długość. Można zrobić to zwykłą maszynką, jednak pamiętaj, że wtedy pielęgnacja będzie bardziej czasochłonna. W cieplejsze dni sprawdzi się krótka fryzura, wykonywana maszynką z nakładką 9 mm. Jeżeli chcesz samodzielnie obcinać włosy yorkowi, zaopatrz się lepiej w dobrej jakości maszynkę. Zdecydowanie skróci to cały proces i sprawdzi, że będzie on bardziej efektowny.

Fryzury dla yorka, które warto rozważyć

fryzury dla yorka - które warto rozważyć

Włosy yorka są gładkie i lśniące. W związku z tym właściciel może sobie pozwolić na nieco szaleństwa, jeśli chodzi o fryzurę pupila. Poznaj ciekawe propozycje fryzur dla yorka.

Krótkie strzyżenie yorka

To świetna fryzura szczególnie latem, gdy temperatura powietrza jest bardzo wysoka. Dzięki niej łatwiej jest utrzymać psa w czystości. Krótkie strzyżenie polega na tym, że włosy na tułowiu zostają ścięte bardzo krótko, a nieco dłuższe są pozostawione na głowie, ogonie i łapkach. Niektórzy właściciele czworonogów, przede wszystkim ze względu na wygodę, decydują się na ostrzyżenie włosów na krótko zarówno na tułowiu, łapkach, jak i głowie. Bardzo często taką fryzurę nazywa się strzyżeniem w stylu azjatyckim.

Fryzura w stylu misia

Fryzury dla yorka, które warto rozważyć - Fryzura w stylu misia

To obcięcie sprawia, że zwierzak przypomina małą puchatą kulkę, na uszach i pyszczku wykonuje się zaokrąglenia, nadając odpowiedniego kształtu kosmykom. Takie obcięcie będzie świetnie wyglądało zarówno u pieska, jak i suczki.

Kawaii, czyli propozycja prosto z Japonii

Fryzury dla yorka, które warto rozważyć - Kawaii, czyli propozycja prosto z Japonii

To niezwykle urocze cięcie, które sprawia, że pupil przypomina malutką zabawkę. Włosy na tułowiu i pyszczku są obcięte na krótko, z kolei długie kosmyki pozostawia się na czubku głowy i uszach. W tym przypadku obowiązkowo trzeba upinać włosy gumką,

Fryzura konkursowa

Opiekunowie uczestniczący w wystawach muszą przestrzegać rygorystycznych wymogów dotyczących wyglądu i pielęgnacji włosów zwierzaka, więc fryzury dla yorka w takich okolicznościach są niezwykle dopracowane. Sierść powinna być przede wszystkim długa, gładka i lśniąca. Na wystawie konieczne jest eleganckie uczesanie za pomocą gumki i kokardki. Włosy zazwyczaj są nieco przystrzyżone w uszach i na łapkach. Z pewnością właściciele yorków, które biorą udział w wystawach, świetnie znają się na pielęgnacji włosów swojego pupila.

Fryzury dla yorka, które warto rozważyć - Fryzura konkursowa

Niezależnie od tego, którą fryzurę wybierzesz dla swojego psa, z pewnością będzie wyglądał uroczo.

Pielęgnacja yorka i jej zasady

Włosy yorka wymagają bardzo starannej pielęgnacji. Osoba planująca zakup psa tej rasy musi wziąć to pod uwagę i dokładnie przemyśleć, czy znajdzie wystarczająco dużo czasu, aby codziennie czesać sierść, a także kąpać pupila co kilka tygodni. Gdy podstawowe zabiegi pielęgnacyjne nie będą wykonywane, włosy zaczną się plątać, tworząc kołtuny trudne do rozczesania. Pamiętaj, że włosy yorków rosną przez całe życie, dlatego konieczne są regularne wizyty u fryzjera. Nie można zapominać również o odpowiedniej pielęgnacji uszu, oczu i obcinaniu pazurków.

Pielęgnacja yorka i jej zasady

Yorkshire terrier to popularna rasa małych psów. Jeśli chcesz mieć w domu wiernego towarzysza, który będzie wpatrzony w ciebie, jak w obrazek, york będzie idealnym wyborem. Wpatrzony w pupila będzie także zapewne jego opiekun, ponieważ zwierzak tej rasy może wyglądać naprawdę ciekawie. Kilka propozycji uczesania, które poznałeś w tekście, na pewno jest wartych uwagi. Yorki to cudowne psy, które mają wyjątkową, długą i lśniącą sierść. Jest wiele ciekawych fryzur dla yorków, więc z pewnością znajdziesz tę, która przypadnie do gustu zarówno tobie, jak i twojemu czworonożnemu przyjacielowi! Strzyżenie yorka to podstawa jego komfortu, dlatego nie zaniechaj tej czynności pielęgnacyjnej co jakiś czas.

Archiwum: marzec 2022
Photo of author

Adam Nawrocki

Od dziecka uwielbia las i zwierzęta. Kojarzą mu się ze spacerami z dziadkiem, który był leśniczym. Teraz wybiera się tam najczęściej z aparatem oraz swoim czworonożnym przyjacielem na „bezkrwawe polowanie”. Pracuje jako fotograf.