Siberian husky to pies zaprzęgowy. Jego popularność w północnych regionach globu bardzo szybko rozciągnęła się na cały świat. Trudno się temu dziwić, bowiem są to niezwykle urodziwe czworonogi, które bardzo przypominają żyjące w naturze wilki. Są lojalne i przyjacielskie, dlatego też sprawdzą się w roli towarzyszy dla całej rodziny. Ile kosztuje husky? Sprawdź, od czego zależy jego cena!

Ile kosztuje husky syberyjski? Od czego zależy jego cena?

ile kosztuje husky

To, ile kosztuje pies husky, zależne jest przede wszystkim od hodowli, w której zostanie zakupiony. Podobnie, jak w przypadku innych psów rasowych, w Polsce istnieje wiele hodowli, z których część zrzeszona jest w Związku Kynologicznym w Polsce. To jedyna organizacja w kraju uznana przez FCI. Czworonogi, które mają metrykę ZkwP, są zatem droższe, jednak masz pewność, że są czystymi przedstawicielami rasy.

Posiadanie rodowodu nie wpływa bezpośrednio na to, ile kosztuje szczeniak husky. Niemniej, dobra hodowla dba o swoje psy, co podnosi koszty ich utrzymania i przekłada się na cenę szczeniaka. Wydatki obejmują nie tylko odchowanie szczeniąt, ale też odpowiednie wychowanie rodziców. Szkolenia, miłość, a także ochrona ich zdrowia sprawia, że młode czworonogi dorastają w naprawdę dobrych warunkach!

Uznane przez Związek Kynologiczny w Polsce szczeniaki są zatem droższe niż te dostępne w pseudohodowlach. To nie wszystkie aspekty, od których zależy, ile kosztuje husky. Cena będzie rosła w przypadku psów z linii sportowej. Takie czworonogi są zwykle wydawane osobom, które profesjonalnie zajmują się sportami kynologicznymi.

Pies rasy husky – cena w hodowli

pies husky

Na to, ile kosztuje husky z rodowodem, mają wpływ także jego rodzice. Szczeniaki, których przodkowie brali udział w wielu zawodach i zdobyli nagrody, będą zdecydowanie droższe od tych, którzy nie mają na swoim koncie zbyt wielu tytułów.

Wiedząc już, od czego zależy wartość psa, możesz rozpocząć poszukiwania ukochanego husky. Cena szczeniaka z hodowli uznanej przez ZkwP może wynosić od 3000 zł do nawet 7000 zł. Im bardziej utytułowani rodzice, tym kwota wyższa. U mniejszych i mniej uznanych hodowców, ceny za szczeniaki zaczynają się już od 2000 zł.

Warto tu jeszcze wspomnieć, że to, ile kosztuje husky, zależy także od jego przeznaczenia! Psy, które będą brały udział w wystawach, są droższe. Cena za czworonogi do towarzystwa nie powinna przekroczyć 5000 zł.

Siberian husky – cena a wymagania

cena a wymagania husky

Wiesz już, ile kosztuje husky syberyjski. Chociaż jest on psem niezwykle urodziwym i łagodnym, nie nadaje się dla każdego. Przede wszystkim to psy pochodzące z północy, nie czują się zatem dobrze w ciepłych miejscach. Zimą przeszkadzają im rozgrzane kaloryfery, a letnie upały odbierają im radość i energię. Kochają natomiast śnieg, co zauważysz podczas śnieżnego spaceru – będzie ci trudno zagonić pupila do domu!

Analizując, ile kosztuje husky, pamiętaj, że to również typowe psy zaprzęgowe, a więc ruch jest dla nich niezwykle ważny. Nie nadają się dla osób, które prowadzą statyczny tryb życia. Świetnie natomiast odnajdą się w towarzystwie właścicieli kochających sport. Będą ci towarzyszyć podczas jazdy na rowerze oraz przy porannym joggingu.

Nie są to czworonogi trudne w szkoleniu, jednakże warto od samego początku prowadzić je pod okiem doświadczonego behawiorysty. Uważa się, że husky uwielbiają uciekać – nie jest to prawdą, pod warunkiem, że zapewni im się odpowiednią opiekę. Do niej zalicza się nie tylko nauka, ale również codzienna dawka ruchu. Pamiętaj, że rasa ta poluje, zwłaszcza na koty i ptactwo. W razie ucieczki będziesz do tego, ile kosztuje husky, musiał dołożyć też zwrot kosztów np. za zagryzione kury.

Siberian husky to dość popularna w Polsce rasa psów. To, ile kosztuje husky, zależne jest od kilku czynników, jednak bez problemu znajdziesz szczeniaka w granicach 5000 zł, jeśli ma on być po prostu towarzyszem dla całej rodziny. Decydując się na tę konkretną rasę, koniecznie musisz poznać jej wzorzec, a także wymagania. Te pochodzące z północy psy zaprzęgowe kochają ruch, do którego nie zaliczają się tylko i wyłącznie spacery. Za zabawę na świeżym powietrzu odwdzięczą się nie tylko ogromną miłością, ale także lojalnością.

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)