W poszukiwaniu idealnego pupila, wielu z nas zwraca uwagę na różne odmiany popularnych ras. Jedną z nich jest amstaff, którego wersja „miniaturka” staje się coraz bardziej popularna. Sprawdźmy, czy amstaff miniaturka to rzeczywistość, czy mit.

Czy istnieje amstaff miniaturka?

Amstaff miniaturka nie jest oficjalnie uznawaną odmianą rasy. To pojęcie zostało stworzone przez niektórych hodowców, ale psy o mniejszych rozmiarach nie spełniają oficjalnych standardów rasy według FCI.

Amstaff: jaki powinien mieć rozmiar?

Standardowy amstaff według FCI powinien mieć 46-48 cm wzrostu (suczki 43-46 cm). Psy te są dobrze zbudowane, a ich waga, oscylująca w granicach 30-40 kg, powinna być proporcjonalna do budowy.

Amstaff miniaturka: hodowla. Co trzeba wiedzieć?

Choć amstaff miniaturka nie jest uznawany przez oficjalne organizacje kynologiczne, można znaleźć hodowców oferujących mniejsze wersje tej rasy. Jest to jednak związane z ryzykiem, ponieważ takie psy mogą mieć różne problemy zdrowotne.

Co warto zapamiętać?

Amstaff miniaturka nie jest uznawany przez międzynarodowe organizacje kynologiczne i nie spełnia standardów rasy. Oferowany przez niektórych hodowców, przyciąga uwagę miłośników tej rasy, jednak potencjalni właściciele powinni pamiętać o ryzyku związanym z kupnem psa, który nie spełnia oficjalnych kryteriów rasy.

Archiwum: październik 2023
Photo of author

Zwierzaki

Redakcja serwisu Zwierzaki.pl to zespół pasjonatów i miłośników zwierząt różnego rodzaju. Swoją wiedzę opierają na wieloletnim doświadczeniu, które zdobywali poprzez studia, kursy i przede wszystkim praktykę. Ich celem jest zapewnienie czytelnikom kompleksowej wiedzy na temat różnych zwierząt, ich zachowań, potrzeb, sposobów pielęgnacji, hodowli i ochrony.