Shih tzu to jedna z najbardziej lubianych ras psów na świecie. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, jak wyjątkowy jest czarny shih tzu? Zanurzmy się w świecie tych uroczych stworzeń.

Co warto zapamiętać?

  • Czarne shih tzu są dopuszczalnym kolorem rasy. 
  • Są rzadsze niż inne kolory, dlatego mogą kosztować więcej. 
  • U łaciatych shih tzu pożądane są białe znaczenia. 
  • Istnieją hodowle specjalizujące się w czarnych shih tzu.

Czy istnieją całe czarne shih tzu?

Tak, czarne shih tzu istnieją i są jednym z dopuszczalnych kolorów tej rasy. Jednak bardzo pożądane są szczeniaki łaciate, z białą strzałką na czole i białym końcem ogona. Łatwiej będzie znaleźć psiaka z takim umaszczeniem niż całego czarnego.

Ile kosztuje shih tzu czarny, a ile jasny?

Czarne shih tzu z rodowodem są rzadsze niż ich białe, biało-czarne lub kremowe odpowiedniki. Dlatego też mogą być droższe. Podczas gdy shih tzu w innych kolorach mogą kosztować mniej, cena za czarnego shih tzu z rodowodem często przekracza 3000 zł.

Gdzie kupić czarnego shih tzu?

Chociaż czasami można znaleźć czarne shih tzu w schroniskach i u ogólnych hodowców tej rasy, istnieją także hodowle specjalizujące się w tej konkretnej odmianie. Najlepszym sposobem na znalezienie takiej hodowli jest dokładne wyszukiwanie w Internecie, na przykład po frazie „shih tzu czarny hodowla”.

Archiwum: październik 2023
Photo of author

Marek Janicki

Jego rodzice zawsze mieli w domu pupila, więc od dziecka uczył się odpowiedzialności za zwierzę i troski o nie. Obecnie posiada psa rasy husky i kotkę, którą przygarnął z ulicy kilka lat temu. Są jego nieodłącznymi towarzyszami w życiu codziennym. Z pasją opowiada o różnych gatunkach zwierząt oraz ciekawych faktach z nimi związanych, zawsze zwracając uwagę na potrzebę szacunku dla zwierząt i ich naturalnego środowiska.