Jak często strzyc sierść maltańczyka?

Maltańczyki należy strzyc regularnie, co 6-8 tygodni. Pozwala to utrzymać sierść w dobrej kondycji i nadać pożądany kształt fryzurze. Zbyt długa sierść maltańczyka może się plątać i matowieć. Dlatego regularne strzyżenie jest kluczowe. Przy strzyżeniu maltańczyka fryzura powinna być modelowana tak, by podkreślać naturalny wygląd i urodę tej rasy. Należy zachować charakterystyczny dla maltańczyków długi włos na uszach, ogonie i łapach.

Jakie narzędzia wybrać do strzyżenia maltańczyka?

Do strzyżenia maltańczyka idealnie nadają się specjalne nożyczki i trymery do sierści. Dzięki nim można precyzyjnie wymodelować pożądaną fryzurę i wyrównać sierść na całym ciele. Przy strzyżeniu maltańczyka warto rozpuścić jego sierść i delikatnie ją przeczesywać. Pozwoli to na równomierne skrócenie włosów i nadanie im lekkości.

Jak pielęgnować sierść maltańczyka?

Oprócz regularnego strzyżenia, sierść maltańczyka wymaga codziennej pielęgnacji. Należy ją czesać specjalną szczotką z miękkiego włosia, najlepiej 2 razy dziennie. Regularne czesanie pozwala usunąć martwe i splątane włosy i rozpuścić sierść. Maltańczyka należy również okresowo kąpać szamponem dla psów o delikatnym pH. Pozwoli to oczyścić i nawilżyć sierść.

Podsumowując, u maltańczyka fryzura wymaga systematycznej pielęgnacji poprzez strzyżenie co 6-8 tygodni, codzienne czesanie i okresowe kąpiele. Stosując się do tych zasad, sierść maltańczyka zawsze będzie wyglądała zjawiskowo.

Archiwum: październik 2023
Photo of author

Agnieszka Poll

Studentka weterynarii, której największą miłością są psy. Jej ulubiona rasa to labrador retriever, sama ma czteroletnią suczkę. W jej domu poza psami zawsze było też miejsce dla kotów. W wolnych chwilach lub pisać opowiadania.