Maltańczyk koreański został wyhodowany w Korei Południowej w latach 80. XX wieku. Szybko zdobył popularność i rozprzestrzenił się po świecie. Co wyróżnia ten typ maltańczyka?

Jak wygląda maltańczyk koreański?

Maltańczyk koreański ma krótszą i bardziej przylegającą sierść niż odmiana amerykańska. Ma ciemniejsze oczy i nos. Jego sylwetka jest zwarta, z krótkimi łapami. Występuje w różnych odcieniach bieli. Charakterystyczne są zaokrąglone kształty i mały wzrost.

Futro wymaga regularnego czesania, aby nie plątało się. Koreanka łatwiej znosi cieplejszy klimat niż amerykanka. Jest energiczna i ruchliwa. Lubi przebywać w towarzystwie człowieka.

Jaki temperament ma maltańczyk z Korei?

Koreański maltańczyk to pies radosny, przyjazny i towarzyski. Jest bardzo inteligentny i łatwo się uczy. Nadaje się dla alergików, gdyż sierść nie linieje. Świetnie dogaduje się z dziećmi i innymi zwierzętami.

Odmiana koreańska lubi zabawę i ruch. Wymaga codziennego ruchu i zajęć. Nie znosi samotności, najlepiej czuje się w towarzystwie. Jest oddany właścicielowi i wierny. Stanowi dobrego psiego kompana.

Maltańczyk koreański to energiczna i radosna odmiana maltańczyka. Różni się wyglądem i budową ciała od rodzaju amerykańskiego. Jest inteligentny, łatwy w tresurze i przyjazny ludziom. Stanowi dobrego towarzysza dla alergików i rodzin z dziećmi.

Archiwum: październik 2023
Photo of author

Agnieszka Poll

Studentka weterynarii, której największą miłością są psy. Jej ulubiona rasa to labrador retriever, sama ma czteroletnią suczkę. W jej domu poza psami zawsze było też miejsce dla kotów. W wolnych chwilach lub pisać opowiadania.