Jakie są najpopularniejsze odmiany umaszczenia cane corso?

Cane corso to rasa o różnorodnym umaszczeniu. Od odcieni jasnobrązowych, przez szare, aż po czarną jak smoła – każdy pies tej rasy ma swoją indywidualną paletę kolorów. Wyjątkowo efektownie prezentuje się umaszczenie o kolorze czarnym przy zadbanej i błyszczącej sierści. Wśród miłośników tej rasy popularność zyskuje również odmiana blue, charakteryzująca się jasnoszarym kolorem sierści z odcieniem błękitu.

Kolejną cechą charakterystyczną dla cane corso jest jego sierść. Jest krótka, lśniąca i bardzo gęsta. Znajdziemy w niej delikatny podszerstek, który dostosowuje się do klimatu – w zależności od warunków może być dłuższy lub krótszy.

Jakie cechy wyróżniają cane corso szarego?

Cane corso szary nie różni się budową od innych przedstawicieli tej rasy. To duży, silny i dobrze zbudowany pies. Charakterystyczne są dla niego trójkątne, wiszące uszy. Co ciekawe, bardzo często są one przycinane, przez co zyskują kształt trójkąta równobocznego.

Wspomniane wcześniej umaszczenie cane corso szarego jest nie tylko piękne, ale również różnorodne. Poza odcieniem szarości, możemy spotkać się z odmianami szarografitowymi czy płowoczerwonymi. Wielu hodowców i miłośników tej rasy docenia również pręgowane i mieszane umaszczenia.

Co zapamiętać?

Cane corso szary to wyjątkowa odmiana tej imponującej rasy. Charakteryzuje się nie tylko pięknym umaszczeniem, ale również budową i charakterem typowym dla cane corso. To idealny pies dla osób, które doceniają nie tylko wygląd, ale także lojalność i odwagę swojego czworonożnego przyjaciela.

Archiwum: październik 2023
Photo of author

Adam Nawrocki

Od dziecka uwielbia las i zwierzęta. Kojarzą mu się ze spacerami z dziadkiem, który był leśniczym. Teraz wybiera się tam najczęściej z aparatem oraz swoim czworonożnym przyjacielem na „bezkrwawe polowanie”. Pracuje jako fotograf.