Jak cane corso zachowuje się w stosunku do innych zwierząt?

Cane corso italiano to pies o spokojnym usposobieniu, który z reguły dobrze dogaduje się z innymi psami. Nie prowokuje konfliktów, a jego zrównoważony charakter sprawia, że dorosłe osobniki nie wykazują agresji podczas spacerów. Jednak warto pamiętać, że sprowokowany pies tej rasy potrafi się skutecznie bronić i stanowić zagrożenie dla agresora. 

Co ciekawe, cane corso charakter nie posiada silnego instynktu łowieckiego, dzięki czemu nie będzie podążał za uciekającymi zwierzętami, a odpowiednie szkolenie zwiększa szanse na harmonijne relacje z innymi czworonogami.


Jakie jest przywiązanie cane corso do rodziny i właściciela?

Pies tej rasy charakteryzuje się ogromnym przywiązaniem do swojej rodziny. Jest niezwykle lojalny, uwielbia spędzać czas z właścicielami i często szuka bliskości, wylegując się na kanapie obok nich. Ta silna więź sprawia, że cane corso jest także wspaniałym towarzyszem dla dzieci, choć z uwagi na jego rozmiar, zalecane jest nadzorowanie tych interakcji. W kontakcie z osobami starszymi ten włoski pies obronny również prezentuje się z najlepszej strony, akceptując każdego członka rodziny.

O czym warto pamiętać?

Cane corso charakteryzuje się nie tylko imponującym wyglądem, ale przede wszystkim wyjątkowym, zrównoważonym charakterem. To pies, który doskonale odnajdzie się w rodzinie, budując głęboką więź z jej członkami. Właściwe szkolenie i socjalizacja są kluczem do harmonijnych relacji z tym czworonogiem, ale wysiłek z pewnością przyniesie satysfakcję w postaci wiernego i oddanego towarzysza.

Archiwum: październik 2023
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.