Choć podstawę diety psa, jako względnego mięsożercy, stanowią produkty pochodzenia zwierzęcego, to powinny znaleźć się w niej również warzywa i owoce. Czy pies może jeść melona jako dodatek do żywienia? Jakie właściwości ma ten owoc? Sprawdź, czytając nasz krótki artykuł?

Czy pies może jeść melona?

Melon zawiera bardzo dużo wody, co sprawia, że jest idealny podczas upałów. Będzie świetny zwłaszcza wówczas, gdy twój pies niechętnie pije! Sprawdzi się też do zamrożenia, na przykład w formie przekąski (jako lód dla psa).

Uzupełniając odpowiedź na pytanie, czy pies może jeść melona, warto wymienić jego cenne składniki. Opisywany owoc zawiera również:

  • witaminę C – silny antyoksydant, który spowalnia procesy starzenia;
  • witaminę A – wspiera zdrowie oczu;
  • potas – reguluje pracę układu nerwowego i serca;
  • magnez – wspiera zdrowie mięśni.

W związku z tym nie tylko można podawać melona psu, ale nawet warto to robić. Może być naprawdę cennym dodatkiem do diety twojego pupila.

Jak podawać melona?

  1. Najlepszy będzie w formie surowej, bo w każdej innej nie będzie ani smaczny, ani pożywny. 
  2. Przed podaniem go psu usuń pestki i odetnij skórkę z zapasem. 
  3. Następnie pokrój owoc na mniejsze kawałki, aby pies się nie zadławił.

Jak widzisz, odpowiedź na pytanie, czy pies może jeść melona, jest twierdząca. Owoc ten świetnie uzupełni jadłospis większości czworonogów. Może służyć nie tylko jako atrakcyjny dodatek do diety, lecz również smaczna przekąska, zwłaszcza w upalne dni.

Archiwum: grudzień 2021
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.