Coraz więcej mówi się o prawidłowym żywieniu zwierząt domowych. Dotyczy to zwłaszcza psów, które przez wiele lat zjadały resztki z ludzkiego stołu. Dziś wiadomo, że są one dla nich szkodliwe. A czy pies może jeść parówki, skoro wszelkie inne wyroby tego typu nie są dla niego polecane? Sprawdź!

Czy pies może jeść parówki?

Z zasady parówki jako produkty przetworzone i garmażeryjne nie są polecane dla psów. Zawierają w większości przypadków niskiej jakości mięso, które nie jest wartościowe dla twojego pupila. Co więcej, zawierają (w dużej ilości) sól i dodatki szkodliwe dla czworonogów. Skoro wiadomo, czy pies może jeść parówki, to dlaczego mimo wszystko są one podawane psom? Stanowią bowiem doskonałą przekąskę okazjonalną, na przykład w trakcie trudnego treningu.

Jakie parówki podawać psu?

Jeśli jednak zdecydujesz się na podanie psu parówek w tej formie, zadbaj o wybór odpowiedniego produktu. Powinien mieć on wysoką zawartość czystego mięsa, najlepiej nie wieprzowego, a także krótki skład bez dużej dawki soli. Często dobrze sprawdzają się parówki:

  • z półki premium;
  • ekologiczne;
  • dla dzieci.

To, czy pies może jeść parówki, jest kwestią sporną. Na pewno nie powinny stanowić one podstawy diety psa czy mieć w niej dużego udziału. Okazjonalnie jednak dobrej jakości parówka może być podana jako przysmak, o ile nie jest serwowana psu zbyt często i ma odpowiedni skład.

Archiwum: kwiecień 2022
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.