Szczepienia to jedna z najlepszych profilaktyk zdrowotnych – dzięki nim twój pupil jest w stanie uniknąć wielu wirusowych chorób. Te są nie tylko kosztowne w leczeniu, lecz również mogą przyczynić się do śmierci zwierzaka. Dotyczy to także królików, dlatego warto udać się do lekarza weterynarii, by zapewnić im odpowiednią ochronę. Ile kosztuje szczepienie królika? Sprawdź!

Ile kosztuje szczepienie królika?

Na to, ile kosztuje szczepienie królika, składa się kilka aspektów. Wiele zależy od konkretnej przychodni weterynaryjnej i miasta. Średnia cena za szczepionkę 2w1 to około 40 zł. Jednak ten sam preparat w innym gabinecie weterynaryjnym może kosztować 80 zł.

Czy warto wykonać szczepienie królika? Cena za szczepionkę jest znacznie niższa niż ewentualne koszty leczenia, które mogą przekroczyć nawet 1000 zł. Opłacalność szczepień jest więc oczywista.

Szczepienie królika – cena, ale i korzyści

Szczepienia zapobiegają wielu poważnym chorobom, które mogą przyczynić się do śmierci pupila. W początkowej fazie rozwoju mogą sprawić, że królik stanie się apatyczny, nie będzie miał ochoty na jedzenie, ale też i na zabawę. Jeśli zauważysz takie objawy, koniecznie zgłoś się do gabinetu weterynaryjnego. Lekarz wykona niezbędne badania i pomoże wrócić do zdrowia twojemu podopiecznemu. 

Czasem jednak leczenie jest niemożliwe, bo choroba rozwija się gwałtownie. Z tego powodu warto wiedzieć, ile kosztuje szczepienie królika, i je wykonać. Możesz zapobiec szybkiemu rozwojowi choroby, dając tym samym lekarzowi czas na działanie.Szczepienia są najtańszym i najskuteczniejszym działaniem prewencyjnym. Dzięki nim nie tylko zaoszczędzisz na kosztownym leczeniu, lecz również przedłużysz życie swojemu królikowi. Ile kosztuje szczepienie, zależy od tego, gdzie wykonasz zabieg. Pamiętaj, że wszystkie preparaty są przebadane, a ich skuteczność udowodniona naukowo, dlatego nie musisz się bać, że wystąpią nieprzyjemne skutki uboczne. O nich zawsze zostaniesz powiadomiony przez lekarza weterynarii. Nawet 100 zł nie jest wielkim kosztem, gdy w grę wchodzi długie życie twojego królika!

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)