Koszt szczepienia psa to niewielka kwota, jaką trzeba ponieść, by twój pupil mógł cieszyć się zdrowiem. Iniekcja zapobiega wielu poważnym schorzeniom, które mogą przyczynić się nawet do śmierci czworonoga. Wykonywane regularnie, według zaleceń lekarza weterynarii, pozwolą zapobiec rozwojowi kosztownych w leczeniu i bolesnych dla zwierzęcia schorzeń. Sprawdź, ile kosztuje szczepienie psa.

Ile kosztuje szczepienie psa?

Na to, ile kosztują szczepienia psa, ma wpływ kilka czynników. Przede wszystkim – region i miasto. W niektórych gabinetach weterynaryjnych doliczana jest kwota za samą wizytę, co dodatkowo zwiększa ostateczny wydatek. Warto poszukać informacji o darmowych szczepieniach, które od czasu do czasu odbywają się w ramach profilaktyki. Znajdziesz je na przykład na stronie urzędu gminy.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na to, ile kosztuje szczepienie psa, jest jego rodzaj. Zdecydowanie tańsze są preparaty na wściekliznę czy nosówkę niż leptospirozę. W przypadku zwierzaków nie są to jednak duże koszty, dlatego warto zapewnić psu kompleksową ochronę.

Szczepienie psa – koszt szczepionek

Ile kosztują szczepienia dla psa? Najtańsza jest szczepionka przeciwko wściekliźnie. Jej cena to około 35 zł. Jest to szczepienie obowiązkowe i coroczne, dlatego też wiele gmin organizuje specjalne programy, podczas których można wykonać je za darmo. Wścieklizna jest chorobą nieuleczalną i śmiertelną, a jedynym sposobem na jej uniknięcie jest szczepienie psa. Koszt jest bardzo niski w porównaniu do zalet iniekcji. Choć od początku XXI wieku nie zanotowano przypadku śmierci na skutek wścieklizny wśród ludzi w Polsce, ogniska tej choroby są cały czas aktywne. Zaszczepienie pupila jest także ochroną prewencyjną dla jego właściciela.

Do innych, popularnych psich schorzeń, którym można zapobiec dzięki szczepieniom, zalicza się nosówka. Ile kosztuje szczepienie psa przeciwko tej chorobie? To jedynie około 50 zł, podczas gdy koszt leczenia może wynieść nawet kilkaset złotych. Najdroższy preparat jest na leptospirozę, a jego cena wynosi około 100 zł.

Szczepienia psa – jak często je wykonywać?

Zawsze w celach prewencyjnych warto wykonać szczepienie psa. Ile kosztuje wizyta z iniekcją? To zależy od kalendarza szczepień. Lekarz weterynarii rozpisuje go, dzięki czemu nie musisz na jednej wizycie wydać tysiąca złotych, aby zapobiec chorobom wirusowym. To, ile kosztuje szczepienie psa, zależy od wybranych preparatów. Jeśli posiadasz psa rasowego z renomowanej hodowli, powinien być on zaszczepiony przynajmniej pierwszą dawką przeciwko chorobom wirusowym.

Szczepienia to najlepsza profilaktyka chorób u zwierząt. Co więcej, niektóre schorzenia mogą przenosić się także na ludzi, dlatego zdrowie pupila wpływa na samopoczucie jego właściciela. To, ile kosztują szczepienia, nie stanowi dużego wydatku. Zwłaszcza w porównaniu do leczenia, za które możesz zapłacić nawet kilka tysięcy złotych.

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)