Dzień Pająka może wydawać się dziwną okazją do świętowania. Nie ulega jednak wątpliwości, że pająki są niezwykle ważne dla ekosystemów i całego świata natury. Coraz więcej osób hoduje je również w warunkach domowych. Sprawdź, co warto o nich wiedzieć!

Dzień Pająka 2024 – kiedy jest?

Co ciekawe, Dzień Pająka wypada dokładnie wtedy, co dzień motyla, czyli jest obchodzony 14 marca. W krajach anglojęzycznych znany jest jako „Dzień ratowania pająka”. Jak go obchodzić? Po prostu bez zbędnego zabijania tych niewinnych zwierząt. 

Po co obchodzić Dzień Pająka?

8

Pająki są dużo bardziej pożyteczne, niż mogłoby się wydawać:

  • znane są przede wszystkim z tego, że zjadają muchy, komary i inne natrętne, latające stworzenia. Pomagają oczyszczać z nich nie tylko dom, ale i ogród;
  • co niezwykle ciekawe, przyczyniają się też do rozwoju nauki! Ich sieć jest naprawdę niezwykłym tworem, którego próżno szukać u innych zwierząt. Badając jej właściwości, naukowcy zdołali wytworzyć materiały o niespotykanej nigdy wcześniej sile i wytrzymałości! 

W Dzień Pająka doceń wszystko to, co im zawdzięczasz, a o czym wcześniej mogłeś nie wiedzieć. Skończ z nieuzasadnionym lękiem! Postaraj się nie zabijać kolejnych znalezionych w mieszkaniu ośmionogów. Zamiast tego ciesz się ich pomocą, której teraz masz już świadomość.

Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)