Zebra jest jednym z najbardziej znanych zwierząt afrykańskich. Rozpoznają ją nawet małe dzieci. Co warto o niej wiedzieć w Dzień Zebry? Sprawdź!

Dzień Zebry 2024 – kiedy jest?

Dzień Zebry – kiedy jest?

W kalendarzu Międzynarodowy Dzień Zebry znajdziesz pod datą 31 stycznia. Został ustanowiony, by szerzyć świadomość o tych majestatycznych zwierzętach. Lepsze zrozumienie gatunku przekłada się na większy szacunek do niego. Zebry zdecydowanie potrzebują ochrony. Człowiek musi dbać o ich otoczenie i o nie same.

Białe czy czarne? To musisz wiedzieć o zebrach!

Czas na ciekawostki w sam raz na Dzień Zebry! Jakie zwierzaki z biało-czarnymi paskami możesz spotkać? Występują 3 gatunki. Jeśli będziesz dokładnie je obserwować, zauważysz że mają białe brzuchy, na których malują się czarne paski. Jednak skóra zebr pod ich futrem jest czarna! Jasny kolor wytworzył się na ich ciele prawdopodobnie po to, by chronić je przed upałami.

Po co te paski?

dzień zebry infografika

Nietypowe umaszczenie zebr służy im przede wszystkim do kamuflażu. Paski chronią przed drapieżnikami, jak również uciążliwymi owadami. Jednocześnie pozwala to zebrom na łatwiejsze rozróżnianie od siebie osobników stada.

W Dzień Zebry załóż pasiaste ubrania i pochwal się znajomym swoją wiedzą o tych zwierzętach!

Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)