Szopka znajduje się w sąsiedztwie wybiegów nosorożców, tygrysów i żyraf.

Zoo Chorzów: żywa szopka z owcami i kozami

Śląski Ogród Zoologiczny standardowo przygotował dla zwiedzających żywą szopkę, która przypomina tradycyjną szopkę, bowiem w drewnianej konstrukcji znajdują się naturalnej wielkości figury biblijnych postaci. Różnica jest jednak taka, że Świętej Rodzinie i Trzem Królom towarzyszą żywe zwierzęta. W tym roku będą to owce i kozy:

Zwierzęta są bardzo przyjazne i kontaktowe, gdyż w okresie wiosenno-letnim spotkać je można w MiniZoo. Chętnie dadzą się pogłaskać, jednak należy pamiętać, że nie wolno ich dokarmiać

– czytamy na stronie wydarzenia.

Zoo Chorzów: żywa szopka otwarta do 9 stycznia

Szopkę bożonarodzeniową będzie można podziwiać od 20 grudnia do 9 stycznia, codziennie w godzinach 9-16. Śląski Ogród Zoologiczny zaznacza, że istnieje możliwość nabycia biletu wstępu po 50-procentowej zniżce. Ceny w takiej sytuacji przedstawiają się następująco:

  • Bilet normalny: 7,50 zł
  • Bilet ulgowy: 2,50 zł
  • Bilet rodzinny: 17,50 zł

Źródło: Śląski Ogród Zoologiczny
Źródło zdj. głównego: fot. ilustracyjna Pexels.com

Archiwum: grudzień 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.