W ubiegłym tygodniu informowaliśmy na naszym portalu o zagadkowej podróży słoni, które wędrują przez Chiny w prowincji Junnan. Zwierzęta śledzi wiele osób, a w sieci nie brakuje nagrań relacjonujących spacer. Internauci teraz zachwycają się drzemką słoni.

15 słoni maszeruje przez Chiny

Jak już informowaliśmy, słonie azjatyckie swoją podróż rozpoczęły w parku narodowym, który znajduje się w górzystej części wspomnianej prowincji Junnan. Stado, które wybrało się w podróż, liczy 15 osobników.

Do tej pory zwierzęta przeszły już 500 kilometrów. Cała trasa musi być dla nich naprawdę męcząca, bo postanowiły uciąć sobie drzemkę.

Nagranie pokazujące odpoczynek słoni robi furorę wśród internautów. Zostało udostępnione dzięki specjalnemu zespołowi, który z ziemi i powietrza śledzi je przez całą dobę. Zwierzęta zatrzymały się w lesie nieopodal miasteczka Xiyang.

Dlaczego słonie maszerują?

Nie wiadomo, jaki jest powód marszu stada, na które składa się sześć samic, trzy dojrzałe samce i trzy młode oraz trójka cieląt. Gdy zwierzęta zbliżyły się do miasta Kunming, konieczne okazało się nawet zablokowanie okolicznych dróg. Co więcej, władze zalecały mieszkańcom pozostanie w domach. To samo dotyczyło zwierząt domowych, które mogłyby ucierpieć w starciu ze słoniami.

Za: Interia.pl, PAP

Archiwum: czerwiec 2021
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.