Polska nie jest jedynym krajem, które obchodzi podobne święto. Przykładowo w Stanach Zjednoczonych wszystkie kundelki świętują 31 lipca i 2 grudnia.

Na naszej stronie znajdziecie również specjalny materiał przygotowany na Dzień Kundelka.

25 października to Dzień Kundelka. Gniezno nie zapomniało o czworonogach

W tym wyjątkowym dniu, w całej Polsce są organizowane różne przedsięwzięcia. Jedną z takich inicjatyw są dni otwarte w schroniskach dla zwierząt, gdzie można wyprowadzić lub zaadoptować psa. Tak było chociażby w minioną sobotę w Gnieźnie na Starym Ratuszu, gdzie przygotowano również masę atrakcji dla czworonogów i ich właścicieli. Najmłodsi uczestniczyli w ręcznych warsztatach pod kierownictwem Iwony Piechockiej-Jóźwiak, instruktorki MOK-u, tworząc z dostępnych na miejscu materiałów gryzaki dla swoich podopiecznych. Starsi zaś mogli skorzystać z porad behawiorystów i poruszyć kwestię zachowania swoich pupili.

W całej akcji uczestniczyły różne podmioty jak: Sklep Zoologiczny Słoń, Sklep Zoologiczny Lemur, Sklep Zoologiczny Melman, Sklep Zoologiczny Trąbalski, Luna – szkolenie psów, Schronisko dla bezdomnych zwierząt – Gniezno, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami – Gniezno.

25 października do Dzień Kundelka. Konkursy dla pupili w Myślenicach

W sobotę 23 października w Myślenicach odbył się z kolei II Myślenicki Dzień Kundelka. Wszyscy chętni mogli bezpłatnie zaczipować swojego psa, a także wesprzeć Stowarzyszenie Przytul Sierściucha – współorganizatora wydarzenia. Nie zabrakło również konkursów dla samych zwierząt. Kundelki rywalizowały m.in. o miano najbardziej łaciatego psa czy posiadacza najdłuższego ogona.

Źródło: gniezno.naszemiasto.pl/dziennikpolski24.pl

Archiwum: październik 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.