Program jest skierowany dla uczniów szkół podstawowych. Kampania jest darmowa i można w niej uczestniczyć podczas nauczania zdalnego.

„Program z Pandą”. WWF Polska wraca z drugą edycją kampanii

Po sukcesie pierwsze edycji, WWF Polska powraca z drugą odsłoną programu. Co ciekawe mimo, że w nazwie widnieje panda, to przewodnikami dzieci po świecie przyrody zostaną… trzy niedźwiedzie o czym piszą autorzy projektu:

„Dzięki trzem niedźwiedziom, przewodnikom po trzech niezależnych ścieżkach tematycznych, można zindywidualizować sposób edukacji w zależności od wieku i zainteresowań uczestników i uczestniczek zajęć”.

Inicjatywa została wymyślona głównie z myślą o dzieciach uczęszczających do szkół podstawowych, lecz nie zapomniano także o uczniach ostatnich klas SP i starszych. Do programu mogą przystąpić nie tylko szkoły, ale także inne placówki oświatowo-wychowawcze jak wyjaśniła Irka Jazukiewicz, specjalistka ds. programów edukacyjnych w WWF:

„Wiemy, jak wiele instytucji prowadzi obecnie edukację ekologiczną, a my udostępniamy świetne materiały! Oprócz szkół, dla których przede wszystkim zaprojektowaliśmy Program z Pandą, do udziału zapraszamy także inne placówki oświatowo-wychowawcze, które chcą dołączyć!  W przypadku transformacyjnej ścieżki pandy wielkiej oznacza to po prostu wprowadzenie tych zmian z  Checklisty do audytu, które są aktualne dla danej instytucji. Osiągnięcia w ramach naszej najbardziej ambitnej ścieżki uhonorujemy odpowiednim tytułem, np. Szkoła z Pandą, Biblioteka z Pandą, Placówka z Pandą, Dom Kultury z Pandą”.

„Program z Pandą”. WWF Polska prowadzi obecnie nabór

Swój udział w kampanii mogą zgłosić nauczyciele z grupą uczestników. Następnie wybierana jest jedna z trzech przygotowanych ścieżek edukacyjnych. Niedźwiedź brunatny pomoże zgłębić zagadnienia związane z klimatem i jego ochroną. Z kolei niedźwiedź brunatny przybliży tematykę różnorodności biologicznej. Panda wielka zaprezentuje 60 pomysłów i rozwiązań na zamianę szkoły w miejsce, które jest przyjazne nie tylko ludziom, ale i środowisku.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września. „Program z Pandą” wystartuje już w październiku.

Archiwum: wrzesień 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.