Łoś nie należy do najczęściej spotykanych w mieście dzikich zwierząt. Najczęściej słyszymy o dzikach, ale mieszkańcy Płocka mieli okazję przyjrzeć się z bliska zupełnie nietypowemu gościowi, który odwiedził ich miasto.

Płock: Łoś w centrum miasta

Dzikie zwierzę dostrzegli mieszkańcy oraz przechodnie w pobliżu ulicy Rembielińskiego. Łoś Biegał po ulicy w pobliżu targowiska miejskiego, które znajduje się nieopodal.

Zdziwieni tym niezwykłym widokiem płocczanie zawiadomili policję. Zwierzę było bardzo zdziwione tym, w jakie miejsce udało mu się dotrzeć. Łoś jednak nie wyrządził żadnych szkód, ale konieczne było podjęcie działań przez policję i lekarza weterynarii.

Płock: Łoś został uśpiony i trafił do lasu

Zawiadomiona przez mieszkańców Płocka policja przybyła na miejsce wraz z lekarzem weterynarii. Konieczne było podanie środków usypiających łosiowi. Zwierzę zostało później przetransportowane do lasu w rejonie Brwilna – informuje Polska Agencja Prasowa.

Płocka policja poinformowała później, że łoś już się wybudził. Zwierzę jest teraz bezpieczne i znowu może biegać po lesie, nie stwarza zagrożenia dla mieszkańców Płocka.

Łoś euroazjatycki jest największym żyjącym dziś gatunkiem ssaka kopytnego z rodziny jeleniowatych. Żyjący w Polsce podgatunek – łoś europejski – to zwierzę występujące niezwykle rzadko. Jest objęty całorocznym okresem ochronnym.

Za: PAP, se.pl

Archiwum: wrzesień 2021
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.