Rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Edward Marszałek, zaznacza, że w konkursie będą uwzględniane jedynie imiona męskie zaczynające się od liter „Pu+”.

Nadleśnictwo Stuposiany nie ma imion dla dwóch żubrów. Kto dołączy do Purkawki?

Marszałek wspomina, że w tym roku w Mucznem przyszły na świat trzy cielęta:

Młoda jałówka dostała już imię Purkawka. Natomiast dwa byczki urodzone później w dalszym ciągu są bezimienne. W związku z tym Nadleśnictwo Stuposiany organizuje konkurs na imiona dla nich

– mówi rzecznik krośnieńskiej RDLP i wyjaśnia dlaczego imiona muszą zaczynać się od liter „Pu+”

Tak w księdze rodowodowej żubrów przyjęto ewidencję osobników linii białowiesko-kaukaskiej urodzonych w hodowlach zamkniętych, a żubry z tej linii żyją właśnie w Bieszczadach

– kończy Marszałek.

Nadleśnictwo Stuposiany ogłasza konkurs. Ostateczny werdykt zostanie ogłoszony w mikołajki

Do 2 grudnia na adres: [email protected] można zgłaszać swoje propozycje imion dla zwierząt. Ważne aby w tytule wiadomości napisać „Konkurs na imię dla żubrów”. Wybrane imiona poznamy 6 grudnia.

Zagroda w Mucznem zajmuje powierzchnię blisko dziewięciu hektarów. Przez jej środek przepływa potok. Stok, na którym zbudowano paśnik dla stada, porośnięty jest jodłami.

W Bieszczadach – według wiosennych szacunków krośnieńskiej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie – na wolności żyje ponad 700 żubrów.

Źródło: PAP
Zdj. główne: Nadleśnictwo Stuposiany

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.