Jakie rodzaje maltańczyków wyróżniamy? Główne typy to amerykański i koreański. Obie odmiany mają wspólne cechy typowe dla tej rasy, ale różnią się pewnymi aspektami. Sprawdźmy zatem, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje maltańczyków.

Jak wygląda maltańczyk typu amerykańskiego?

Amerykański maltańczyk to oryginalny typ tej rasy, hodowany w Stanach Zjednoczonych od dawna. Charakteryzuje się długą, jedwabistą sierścią w odcieniach bieli oraz czarnymi oczami i noskiem. Jest zgrabnie zbudowany, ma długie, zwiewne uszy i puszysty ogon noszony zawinięty na grzbiet. Występuje w różnych odmianach kolorystycznych.

Typ amerykański jest przyjazny, radosny i aktywny. Układanie go nie stanowi problemu, szybko się uczy. Dobrze czuje się w towarzystwie ludzi, nadaje się dla alergików. Wymaga regularnej pielęgnacji futra.

Jakie są najważniejsze cechy maltańczyka koreańskiego?

Koreański maltańczyk pochodzi z Korei Południowej, gdzie został wyhodowany w latach 80. XX wieku. Charakteryzuje go krótsza i bardziej przylegająca sierść niż u typu amerykańskiego. Ma ciemniejszy kolor oczu i nosa. Sylwetka jest zwartej budowy z krótkimi łapami.

Odmiana koreańska jest energiczna i radosna, lubi zabawę i ruch. Jest inteligentna, szybko się uczy. Wymaga dokładnego czesania, żeby uniknąć plątania się sierści. Dobrze dogaduje się z dziećmi i innymi zwierzętami.

Maltańczyki występują w dwóch głównych odmianach – amerykańskiej i koreańskiej. Różnią się one długością i strukturą sierści, budową ciała oraz wyglądem. Oba typy łączy radosne usposobienie i przywiązanie do człowieka. Wybierając maltańczyka, warto zdecydować, który rodzaj najbardziej odpowiada naszym potrzebom i preferencjom.

Archiwum: październik 2023
Photo of author

Agnieszka Poll

Studentka weterynarii, której największą miłością są psy. Jej ulubiona rasa to labrador retriever, sama ma czteroletnią suczkę. W jej domu poza psami zawsze było też miejsce dla kotów. W wolnych chwilach lub pisać opowiadania.