To, ile kosztują myszki domowe, zależne jest od odmiany, który wybierzesz. Popularne myszy, które najczęściej możesz spotkać w sklepie zoologicznym, nie są drogie, ale ich egzotyczne kuzynki potrafią znacznie przewyższyć je ceną. Czy na koszt myszy ma wpływ umaszczenie? Sprawdź, ile kosztuje mysz.

Ile kosztuje mysz?

Myszy to jedne z najpopularniejszych i najtańszych ssaków w sklepach zoologicznych. Ile kosztuje myszka w takim miejscu? Zaledwie od 5 do 10 zł – wszystko zależy od sklepu. Ale bywają i przedstawiciele tej rodziny, za których trzeba zapłacić 30, a nawet 50 zł. To najczęściej bardziej egzotyczne okazy lub nietypowe odmiany.

To, ile kosztuje mysz domowa, to jednak nie wszystko, co powinieneś wiedzieć! Bardzo ważna jest znajomość gatunku. Myszy nie przepadają za samotnością, dlatego adoptując jedną, powinieneś od razu sprawić jej towarzysza. Jeśli zdecydujesz się na samca i samicę, wkrótce możesz mieć problem z ilością myszy. Najlepiej jest przygarnąć dwie samiczki, które będą żyć w pełnej zgodzie. Jeśli zdecydujesz się na samca, wybierz takiego, który nie przepada za towarzystwem.

Ile kosztuje utrzymanie myszy?

Przed adopcją jakiegokolwiek zwierzaka warto zaznajomić się z wymaganiami. Mysz domowa na szczęście nie ma ich dużych, aczkolwiek wbrew pozorom to zwierzak, który nie przepada za małymi klatkami. Potrzebuje przestrzeni, po której będzie mogła swobodnie się wyszaleć, ale także i schować. Do tego, ile kosztuje mysz, dolicz więc koszt odpowiednich domków i zabawek, dzięki którym zwierzę nie będzie się nudzić.

Klatka i akcesoria to wydatek jednorazowy, w wysokości około 200 zł. Samo wyżywienie nie jest drogie. W sumie karma oraz trociny to miesięcznie około 100 zł. Kupując pokarm, zwróć uwagę na skład. Im lepszej jest jakości, tym myszka będzie dłużej żyła w dobrym zdrowiu. To, ile kosztuje mysz i jej utrzymanie, wiąże się z dobrym zdrowiem zwierzaka.

Ile kosztuje mysz z różnych źródeł?

Już wiesz, ile kosztuje myszka. Nie jest to ogromny wydatek, dlatego też zakup nie jest dużym obciążeniem dla portfela. Nieco drożej kupisz zwierzę od hodowcy. Tam jednak możesz przebierać w różnych umaszczeniach i rodzajach sierści. Ile kosztuje mysz w takim miejscu? Nawet do 150 zł!

W Polsce istnieje też wiele fundacji, które zajmują się poszukiwaniem domu myszom i szczurom. To najczęściej stworzonka laboratoryjne, na których testowano leki. I to właśnie za swoją służbę należy im się kochający dom, w którym będą mogły dożyć spokojnej starości! Być może znajdziesz w takiej fundacji swojego ukochanego towarzysza?Myszki domowe to jedne z najtańszych ssaków. Są urocze i za troskę odwdzięczają się ogromną miłością. Największym kosztem jest zakup klatki wraz z akcesoriami, ale na szczęście jest to wydatek jednorazowy. Decydując się na zakup lub adopcję myszki pamiętaj, że to zwierzątka stadne i bardzo lubią towarzystwo! Bez względu na to, ile kosztuje mysz, zapewnij jej godne warunki życia.

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)