W leczeniu zwierząt niekiedy stosuje się te same leki, jak w przypadku ludzi. Podobnie jest z lekami przeciwbólowymi. Opokan dla psa może być pomocny przede wszystkim przy bólach stawów, jednak dawkowanie powinno być każdorazowo konsultowane z lekarzem weterynarii. Jak i kiedy podawać ten lek zwierzakowi?

Opokan dla psa – jak go podawać i kiedy stosować?

Opokan jest lekiem przeciwbólowym zawierającym niesteroidowy lek przeciwzapalny – meloksykam. Choć jego działanie łagodzi ból, lek ten bo u zwierzęcia przede wszystkim zbija gorączkę i działa przeciwzapalnie.

Opokan dla psa, jak i dla kota jest lekiem bezpiecznym, który można stosować nawet przez kilka dni. Ważne, aby robić to według wskazań lekarza weterynarii.

Opokan dla psa – dawka, którą można podać

Opokan dla psa stosuje się także w przypadku infekcji oddechowych, ale tylko w połączeniu z innymi lekami. Farmakoterapii nie można ani wydłużać, ani przerywać.

Dawkowanie opokanu dla psa jest zależne od wagi, a także rodzaju choroby. Zalecana dawka początkowa meloksykamu to 0,2 mg/kg masy ciała. Pamiętaj jednak, by zawsze zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania i zasięgnąć porady specjalisty.

Skonsultuj się z weterynarzem

Nie można samodzielnie decydować podaniu leku. Opokan można podać psu wyłącznie po konsultacji lekarskiej i tylko na wskazanie i zalecenie lekarza weterynarii.

Archiwum: marzec 2022
Photo of author

Adam Nawrocki

Od dziecka uwielbia las i zwierzęta. Kojarzą mu się ze spacerami z dziadkiem, który był leśniczym. Teraz wybiera się tam najczęściej z aparatem oraz swoim czworonożnym przyjacielem na „bezkrwawe polowanie”. Pracuje jako fotograf.