Wzdęcia nie są przyjemne, szczególnie gdy towarzyszy im ból brzucha. Domowym zwierzakom można podawać leki, które masz w swojej apteczce. Jednym z nich jest espumisan. Dla psa dawka będzie nieco się różnić od tej ludzkiej. Zobacz, kiedy go stosować i jakie powinno być dawkowanie.

Wzdęcia u czworonoga – espumisan dla psa

Problemy ze wzdęciami są najczęściej wynikiem diety – powodują je produkty sojowe i zbożowe. Mogą być one również spowodowane nietolerancją pokarmową. Jeśli przypadłość nawraca, będzie konieczna konsultacja z lekarzem weterynarii, który pomoże w zmianie codziennego jadłospisu czworonoga.

Espumisan na gazy dla psa jest jednym z domowych sposobów na doraźną pomoc. To lek stosunkowo bezpieczny, który nie zagraża życiu psa.

Espumisan dla psa – dawkowanie

Waga zwierzęcia, a także sama skala problemu może wymuszać inne dawkowanie. W przypadku czworonogów nie można kierować się dawkami podanymi w ulotce, ponieważ są to stężenia przewidziane dla ludzi. Przed podaniem psu espumisanu powinieneś więc skonsultować dawkę z lekarzem weterynarii.

Archiwum: marzec 2022
Photo of author

Agnieszka Poll

Studentka weterynarii, której największą miłością są psy. Jej ulubiona rasa to labrador retriever, sama ma czteroletnią suczkę. W jej domu poza psami zawsze było też miejsce dla kotów. W wolnych chwilach lub pisać opowiadania.