Dzień Szopa Pracza 2024 – kiedy jest?

Światowy Dzień Szopa Pracza przypada na 1 października. Jest to właściwie święto nie tylko samych szopów, lecz także wszystkich niezrozumianych zwierząt i tych postrzeganych jako szkodniki. W Stanach Zjednoczonych do tej grupy zaliczają się szopy i kojoty, a w Polsce – chociażby gryzonie.

Historia Dnia Szopa Pracza

Historia Dnia Szopa Pracza

Na pomysł ustanowienia Dnia Szopa Pracza wpadła w 2002 roku pewna młoda Amerykanka z Kalifornii. Zauważyła, że szopy cieszą się jednak niewielką popularnością – niektórzy próbują trzymać je jako zwierzęta domowe lub kupują takie maskotki. Mimo to, święto stopniowo zyskiwało na popularności – dziś znane jest na całym świecie. Po co w ogóle je obchodzić? W Dzień Szopa Pracza pamiętaj, że tak, jak większość zwierząt uznawanych za szkodniki, odgrywają ważną rolę w ekosystemie, a do tego są niezwykle inteligentne. W święto staraj się poczytać o nich więcej i poznać przyczyny ich zachowań.

Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)