Wygrodzony teren, pełen liści to naturalne schronienie, miejsce bytowania i hibernacji dla tych zwierząt

– informuje dzielnicowy magistrat

Warszawa. Ursynów oczekuje jeży w trzech parkach

W parkach im. Jana Pawła II i przy Bażantarni powstaną azyle przeznaczone dla jeży, które będą mogły spokojnie przetrwać kilka następnych miesięcy. Zimowa siedziba z kolei jest już gotowa i oczekuje kolczastych gości w parku im. Kozłowskiego.

Jeże to zwierzęta znajdujące się pod ochroną. Przygotowanie miejsc, w których mogą bezpiecznie i komfortowo przeczekać zimę, to kolejne działanie wynikające z troski o kolczastych mieszkańców naszej dzielnicy. Miejsca siedlisk jeży zgłaszali mieszkańcy, a my wybraliśmy kilka lokalizacji, w których tych zwierząt jest najwięcej

– powiedział cytowany w komunikacie zastępca burmistrza Ursynowa Bartosz Dominiak.

Warszawa. Ursynów–jeże, czyli inicjatywa, w której aktywny udział biorą mieszkańcy

Jak zaznaczono, są to kolejne działania realizowane przez Urząd Dzielnicy, wynikające z troski o jeże zamieszkujące ursynowskie parki:

Od 2019 roku prowadzony jest rejestr siedlisk jeży na terenie Ursynowa. Mieszkańcy mogą zgłaszać lokalizacje siedlisk za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub portalu Warszawa 19115 (należy skorzystać z zakładki MASZ POMYSŁ dodając uwagę: Ursynów-jeże)

– zaznaczył magistrat

W ramach projektu „Chrońmy jeże” zrealizowanego w 2021 r. w ramach budżetu obywatelskiego, zamontowano ostrzegawcze znaki drogowe poprawiające bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, w szczególności jeży.

Źródło: PAP

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.