Dodatkowa para uszu u Midasa to efekt incydentalnej mutacji genetycznej, która według weterynarza zapewnia zwierzakowi doskonały słuch.

Turcja. Kot Midas został przebadany przez weterynarza

Midas urodził się w Turcji i jest najprawdopodobniej mieszańcem kota rosyjskiego niebieskiego. Zwierzę zostało adoptowane przez parę z dzielnicy Çankaya w stolicy Turcji Ankarze. Kot został przebadany przez weterynarza w celu weryfikacji innych potencjalnych mutacji genetycznych. Nie wykryto takowych, a specjalista po oględzinach Midasa stwierdził, że dodatkowa para uszu jest wielkim atutem, który przyczynia się do świetnego słuchu.

Turcja. Kot Midas i jego uszy, które królują na Instagramie

Tę niecodzienną przypadłość postanowili wykorzystać opiekunowie Midasa, którzy 12 października założyli mu konto na Instagramie, trzy tygodnie po adopcji. Kociak szybko zyskał rozgłos, ponieważ do 16 listopada jego profil polubiło niemal 50 tys. użytkowników. Zwierzę ma mnóstwo zdjęć, gdzie ewidentnie widać obie pary uszu. Co więcej Midas jest bardzo towarzyski i zdołał nawiązać przyjaźń z innymi zwierzętami Canis Dosemeci i jej partnera. Turecka para jest bowiem właścicielem także dwóch psów – 12-letniej Suzy i 14-letniej Zeyno.

Ponadto internauci zaobserwowali u Midasa białą plamkę w kształcie serca na brzuchu. Komentarze są oczywiście pozytywne i pochodzą z różnych rejonów świata: Słowenii, Włoch, Francji, Brazylii, Wenezueli, Meksyku i wielu innych krajów.

Turcja. Kot Midas na Instagramie – zdjęcia i video

Źródło: Polsatnews.pl/„The Daily Mail”
Źródło zdjęcia głównego: Instagram.com/midas_x24

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.