Historia naćpanych dzików, które zniszczyły gang narkotykowy, zaczyna się jak scenariusz do niekonwencjonalnej komedii kryminalnej. Tymczasem to prawdziwe zdarzenie, które miało miejsce się w malowniczych lasach Val di Chiana we Włoszech. Czterokopytni „bohaterowie” jakimś cudem natknęli się na skład kokainy. Dziki nie ograniczyły się tylko do wykopania, ale także skonsumowały spory zapas narkotyków. Wywołały tym serię zdarzeń, które doprowadziły do zatrzymania przestępców.

Jak naćpane dziki zniszczyły gang narkotykowy…

Historia zaczyna się, gdy czwórka dilerów zdecydowała się na ukrycie paczek z kokainą w lesie. Miejsce wydawało się na tyle odludne, że nie spodziewali się, że ktoś znajdzie ich skarb. Rzeczywiście, policja za nic nie mogła wpaść na ich trop. Nie przewidzieli jednak, że lasy Val di Chiana są domem dla licznej populacji dzików. Zwierzęta znalazły i skonsumowały narkotyk, wywołując nieprzewidziane skutki. 

Straty dilerów wyniosły prawie 90 tysięcy złotych. Okazało się, że był to najmniejszy z ich kłopotów.

Konsekwencje dla gangu narkotykowego

Zamieszanie wywołane przez naćpane dziki było dla dilerów poważnym problemem. Zmuszeni do omówienia sytuacji przez telefon, nieświadomie zdradzili szczegóły swojej operacji podsłuchującym policjantom. Połączenie tych niespodziewanych zdarzeń doprowadziło do aresztowania gangu i konfiskaty narkotyków.

Choć naćpane dziki, które zniszczyły gang, mogą wydawać się elementem humorystycznym, oddały dużą przysługę policji. Włoskie służby specjalne nie mogły zdobyć dowodów obciążających gang, dopóki zwierzaki na haju nie wprowadziły zamieszania w działalność przestępców. Dzięki temu udało się uzyskać niepodważalne dowody na handel narkotykami, który miał miejsce od września 2018 do marca 2019. W tym czasie każdego miesiąca przestępcy sprzedawali w okolicznych miejscowościach do 2 kilogramów kokainy. Dawało im zyski niemal miliona złotych miesięcznie. 

Los dzików „na koksie” i dilerów

W wyniku interwencji dzików gang narkotykowy, składający się z trzech Albańczyków i Włocha, poniósł straty nie tylko finansowe. Przestępcy zostali aresztowani i oczekują na wyrok. Biorąc pod uwagę dowody, ich skazanie raczej nie podlega dyskusji. Można było mieć obawy o los naćpanych dzików. Jak narkotyki wpłyną na zdrowie zwierząt? Na szczęście wszystko skończyło się dla nich szczęśliwie i nie odczuwały długotrwałych skutków ubocznych.

Opisana historia jest niewątpliwie niesamowitą opowieścią o tym, jak natura może przeciwdziałać przestępczości w najbardziej nieoczekiwany sposób. Przypadek naćpanych dzików, które zniszczyły gang, przypomina o nieprzewidywalności dzikiej fauny i nieoczekiwanych konsekwencjach, jakie mogą wyniknąć z interakcji między nią a światem ludzi.

Archiwum: lipiec 2023
Photo of author

Adam Nawrocki

Od dziecka uwielbia las i zwierzęta. Kojarzą mu się ze spacerami z dziadkiem, który był leśniczym. Teraz wybiera się tam najczęściej z aparatem oraz swoim czworonożnym przyjacielem na „bezkrwawe polowanie”. Pracuje jako fotograf.