Pewna mieszkanka Legnicy z pewnością do końca życia zapamięta wczorajszy dzień. Chyba niewielu z nas wchodząc do łazienki jest przygotowanych na spotkanie z dzikim zwierzęciem. Wspomniana kobieta tymczasem natknęła się tam na… węża.

Mierzący aż półtora metra gad wił się między kosmetykami kobiety mieszkającej przy ulicy Gwiezdnej w Legnicy (województwo dolnośląskie). Okazało się, że to wąż zbożowy. Jego właściciel w końcu się jednak odnalazł.

Wąż w łazience. Kobieta była przerażona

Kobieta po zobaczeniu węża w swojej łazience była przerażona. Nic więc dziwnego, że od razu zgłosiła sprawę odpowiednim służbom. Straż pożarna nie mogła jednak jej pomóc, ponieważ nie posiadała potrzebnego wyposażenia. Sprawą zbiega zajęła się Straż Miejska.

Funkcjonariuszom udało się węża odłowić. Nie bardzo jednak wiedzieli potem, co zrobić ze samym zwierzęciem. Na szczęście dla niego okazało się, że jeden z nich zajmuje się takimi gadami i może się zaopiekować zgubą do czas, aż nie znajdzie się jej prawowity właściciel.

Znalazł się właściciel węża

Na to, jak się okazało, nie trzeba było długo czekać. Wąż uciekł z terrarium jednego z sąsiadów kobiety. Wszystko wskazuje na to, że do jej mieszkania dostał się przez przewody wentylacyjne. Za nieuwagę mężczyzna będzie teraz musiał słono zapłacić, ponieważ został ukarany mandatem.

Wąż zbożowy jest gatunkiem z rodziny połozowatych. Występuje głównie na terytorium południowo-wschodnim Stanów Zjednoczonych. Można je spotkać na przykład w Luizjanie. Jest bardzo lubiany przez hodowców węży. Jego pokarm stanowią głównie gryzonie, ale także ptaki.

za: tvn24.pl

Archiwum: kwiecień 2021
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.