W sieci pojawiło się niezwykłe nagranie, które pozwala podpatrzeć, w jaki sposób zachowują się zwierzęta, gdy nie patrzy na nie człowiek. Film z leśnictwa Zdrojki pod Turkiem ukazuje las, a w nim niewielką sadzawkę stworzoną dla zwierząt i to, co działo się dokoła niej.

Las, błoto i zwierzęta

Nagranie jest niezwykle ciekawe przede wszystkim ze względu na liczbę zwierząt, które postanowiły skorzystać ze wspomnianej sadzawki. Leśnik ze wspomnianego rejonu podkreślił, że w tych lasach trudno o naturalne zbiorniki wodne, które są niezwykle istotne dla zwierząt, szczególnie w okresie letnim.

Wspomniana sadzawka powstała po to, aby umożliwić zwierzętom dostęp do wody – podkreśla serwis epoznan.pl. Wspomniany leśnik, pan Tadeusz Rosiak, poinformował że w większości przypadków to zwierzęta zdecydowały o wyborze sadzawek.

Wskazał, że niezwykle istotny jest skład mineralny i organiczny „babrzysk”. Zwierzęta dzięki właściwościom antyseptycznym błota mogą sobie w ten sposób radzić w razie zranień, zadrapań czy ukąszeń owadów. Pomaga to także w pozbywaniu się pasożytów.

W lesie najczystsze są dziki

Co ciekawe, to dziki należą do jednych z największych „czyściochów”. Dbają o to, aby na ich skórze nie było kleszczy czy strzyżaków. Na filmie widać nawet, jak zjadają grudki błota.

[…] najprawdopodobniej w celu neutralizacji szkodliwych substancji występujących w zjadanych roślinach i poprawy przebiegu procesów trawiennych

– ocenia ekspert.

Nagranie jest niezwykle ciekawe. Widać na nim szereg zwierząt, które chętnie korzystają z „babrzyska”. To po prostu trzeba zobaczyć!

Za: epoznan.pl

Archiwum: lipiec 2021
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.