W Niemczech spłoszona krowa wpadła pod pociąg. Według zeznań świadka zwierzę zostało przestraszone przed dwie nastolatki, które hałasowały w pobliżu. Możliwe, że brały udział w popularnym na TikToku wyzwaniu „Kulikitaka-Challenge”. Do zdarzenia doszło w zeszły czwartek. Zdarzeniem zajmuje się policja.

Incydent miał miejsce w Heising (gmina Lauben, w regionie Allgäu). Początkowo całe zajście wyglądało na wypadek, jednak dzięki relacji świadka sprawa przybrała inny charakter. Według informacji przekazanych przez kobietę, dwie nastolatki przebywające na pastwisku miały tańczyć i skakać przy rytmach pewnej piosenki co miało spłoszyć zwierzęta. W wyniku ucieczki jedna z krów zginęła wpadając pod pociąg.

Nikt z pasażerów pechowego pociągu nie odniósł obrażeń, lecz straty szacuje się na kwotę na ok. 20-30 tys. euro. Wypadek sprawił również, że odcinek między Ulm a Kempten został zablokowany na dwie godziny. Funkcjonariusze poszukują nastolatek, które miały dopuścić się tego czynu.

„Kulikitaka-Challenge” – nierozsądny pomysł rodem z TikToka

Niemieckie służby mundurowe potwierdzają, że do incydentu przyczyniło się popularne na TikToku wyzwanie znane jako „Kulikitaka-Challenge”. Uczestnicy tańczą w obecności zwierząt w rytmie piosenki wykonywanej przez dominikańskiego wokalistę, znanego jako Toño Rosario. Zachowanie uczestników płoszy stworzenia i jak dodają rolnicy stwarzają realne zagrożenie dla siebie i ludzi.

Archiwum: maj 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.