Jedna z największych galerii handlowych w Krakowie – Galeria Bronowice, we współpracy z Fundacją „Na Zdrowie Zwierzęta Ludziom Ludzie Zwierzętom” uruchomiła akcję „Nakręteczka dla koteczka”. Celem akcji jest zebranie funduszy na karmę i sterylizację dla kotów, podopiecznych organizacji. W realizacji tego celu ma pomóc olbrzymia skarbonka umieszczona we wspomnianej galerii, do której można wrzucać plastikowe nakrętki.

Każdego dnia na całym świecie miliony nakrętek są marnowane i są często przedmiotem, które zanieczyszczają środowisko. Galeria Bronowice postanowiła wykorzystać tę sytuację i wewnątrz centrum handlowego umieściła specjalną skarbonkę przeznaczoną na plastikowe nakrętki. Idea jest prosta. Im więcej nakrętek, tym więcej pieniędzy, które zostaną wydane na pomoc podopiecznym Fundacji „Na Zdrowie Zwierzęta Ludziom Ludzie Zwierzętom”. O inicjatywie opowiada Aleksandra Mańka, Dyrektor Galerii Bronowice:

„Galeria Bronowice od początku istnienia wyraźnie stawia na wsparcie wszelkiego rodzaju fundacji i organizacji charytatywnych. Chcemy, by przestrzeń naszego centrum była nie tylko przyjazna dla klientów, ale także mogła zostać wykorzystana w szczytnym celu. Dlatego też podjęliśmy współpracę z Fundacją Na Zdrowie Zwierzęta Ludziom Ludzie Zwierzętom. Mamy nadzieję, że nakrętki, zebrane przez naszych klientów i wrzucone w Galerii do specjalnego pojemnika, realnie wesprą podopiecznych organizacji”.

Pojemnik na nakrętki zlokalizowany jest na pasażu Galerii Bronowice na poziomie zero, przy Sferze Super Bohatera pomiędzy hipermarketem Auchan a salonem CCC.

Archiwum: lipiec 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.