Chiny postanowiły otoczyć wyjątkową opieką świnie. Zwierzęta mają zamieszkać w… 13-piętrowych hotelach. Ta nowoczesna i niecodzienna metoda hodowli ma uchronić gatunek przed kolejną epidemią afrykańskiego pomoru świń, która w 2018 r. przyczyniła się do znacznego spadku ich populacji.

Budynek ma trzynaście kondygnacji, w którym będzie mogło zamieszkać 10 tys. świń. Hotel będzie przystosowany w taki sposób, aby spełniał rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Takie zabiegi mają na celu powstrzymanie spadku populacji zwierząt. Wszystko to za sprawą potencjalnej epidemii, która w przeszłości sprawiła, że liczba świń zmalała prawie o połowę. Obecnie obiekt ma zainstalowane systemy niezbędne do mierzenia temperatury, karmienia i dezynfekcji. Dodatkowo pracownicy mają możliwość monitorowania ich zdrowia przez całą dobę.

Świnie będą odizolowane od siebie

Restrykcyjnym przepisom objęci są także pracownicy tego niezwykłego hotelu. Każdy członek personelu przed wejściem do pracy musi wziąć prysznic i zmienić ubranie. Ponadto na terytorium obiektu panuje bezwzględny zakaz noszenia wszelkiego rodzaju biżuterii wliczając w to także zegarki. Co ciekawe obiekt uniemożliwia kontakt między zwierzętami, a ich wysokość spowodowana jest brakiem rozległych terenów potrzebnych do stworzenia dużej hodowli.

W samej stolicy kraju, Pekinie spółka New Hope Group ukończyła budowę kompleksu pięciopiętrowych budynków dla świń o wielkości 20 boisk piłkarskich. Chiny są największym na świecie konsumentem wieprzowiny.

Archiwum: sierpień 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.