Początkujący miłośnicy akwarystyki powinni stawiać przede wszystkim na rybki słodkowodne, które są w miarę proste w utrzymaniu. Nie oznacza to, że brakuje im kolorów i… charakteru! Każdy gatunek, a nawet odmiana, mają swoją cenę. Jednak, jeśli posiadasz już akwarium, same rybki nie będą wielkim kosztem. Czy warto kierować się ceną przy ich wyborze? Zdecydowanie nie! Lepiej poznać ich wymagania, szczególnieszczególnie że niektóre z nich cenią sobie samotność, a inne preferują życie w stadzie. Każda z nich jednak będzie cieszyć cię swoją nietuzinkową urodą. Sprawdź, ile kosztują rybki!

Ile kosztują rybki?

Jeśli boisz się tego, ile kosztują rybki, musisz wiedzieć, że największym kosztem jest samo akwarium. Może kosztować nawet 600 zł z całym wyposażeniem – oczywiście, mowa tu o podstawowym lokum. Wielkie, robione na zamówienie zbiorniki to zupełnie inne koszty, zwykle wyceniane indywidualnie. Rybki – choć są głównymi lokatorami akwarium – są znacznie tańsze niż wyposażenie, wśród którego będą pływać. 

Nie kieruj się tylko tym, ile kosztują rybki. Musisz wziąć pod uwagę, że każdy gatunek ma swoje indywidualne wymagania. Dotyczy to nie tylko pożywienia, ale również wystroju. Jedne rybki lubią kryjówki, inne cenią sobie koralowce czy bujną roślinność.

Ile kosztują rybki do akwarium? Wszystko zależy od gatunku, ale te najpopularniejsze często jedynie… złotówkę! To bardzo mało. Dlatego też rybki są jednymi z najtańszych zwierzątek domowych. Oczywiście, niektóre gatunki bywają droższe, dlatego też w sprzedaży można znaleźć rybki w cenie 5 zł, jak i 50 zł. 

Przed zakupem rybek w sklepie zoologicznym dobrze jest odwiedzić fora internetowe oraz lokalne grupy sprzedażowe. Tam dowiesz się, ile kosztują rybki w twojej okolicy. Możesz trafić też na ogłoszenia, w których ktoś chce oddać cały zbiornik z wyposażeniem i zwierzętami.

Rybki akwariowe – do wyboru, do koloru

To, ile kosztują rybki akwariowe, nie powinno być jednak głównym powodem, dla którego znajdą się one w domu. Niska cena zwierzęcia nie oznacza, że nie należy o nie odpowiednio zadbać. Dlatego też, decydując się na założenie akwarium, trzeba wiedzieć, jak łączyć ze sobą gatunki, aby żyły w zgodzie.

W zależności od tego, ile kosztuje rybka do akwarium, możesz tworzyć początkową obsadę. Najpierw stawiaj na ryby o mniejszych wymaganiach. Dzięki temu będziesz zawsze wiedzieć, czy warunki w zbiorniku są odpowiednie. Dopiero potem wybieraj bardziej wymagające gatunku.Przed zakupem rybek do akwarium poczytaj fora akwarystyczne, dzięki czemu lepiej zrozumiesz ich wymagania, a także dowiesz się, jak je ze sobą łączyć. Pomimo tego, ile kosztują rybki, ważne jest, aby o nie odpowiednio dbać. Chodzi nie tylko o czyste akwarium, ale także i pożywienie. Zarówno zbyt mała, jak i zbyt duża ilość pokarmu może doprowadzić do przedwczesnej śmierci ryby.

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)