Mieszanka husky i labradora, podbija serca miłośników czworonogów. W przypadku psów rasowych potencjalny właściciel wie, czego może się spodziewać, jeśli chodzi o wygląd i cechy charakteru psiaka. Nieco inaczej wygląda to w przypadku mieszańców. Nigdy nie wiadomo dokładnie, jakie umaszczenie czy wagę będzie miał pupil. Nie ma również pewności co do jego cech charakteru. Jednak nie da się zaprzeczyć, że mieszaniec również może być wiernym przyjacielem człowieka. Co warto wiedzieć o mieszańcu, jakim jest labrador husky? Sprawdź!

Podstawowe informacje

Rozmiarwysokość w kłębie: od 50 do 63;
masa ciała: od 18 do 27 kg
Szatasierść: prosta, nieco dłuższa, choć nadal krótka, z gęstym podszerstkiem;
maść: wszystkie warianty typowe dla husky i labradora
Długość życia10–14 lat
Charakterprzyjazny, aktywny, niezależny

Labrador husky – opis połączonych ras

Labrador retriever i siberian husky to dwie bardzo popularne rasy psów, które mają wielu miłośników. Labradory to duże, umięśnione psy o przyjaznym wyglądzie. Najpopularniejszym rodzajem umaszczenia jest odcień biszkoptowy. To niezwykle inteligentne i przyjazne psy, które bardzo często są wybierane przez rodziny z dziećmi. Z kolei husky to rasa psów niezwykle aktywnych. Jeśli potrzebujesz towarzysza na długie wycieczki i lubisz spędzać czas aktywnie, z pewnością stworzycie idealną parę. Jednocześnie to psy niezależne i uparte, więc ich wychowanie wymaga pewnej wiedzy i umiejętności.

Jakim psem jest labrador husky?

Biorąc pod uwagę temperament i wygląd tych dwóch ras, huskador to ciekawa mieszanka! Ten miks pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Rasa powstała w latach 90. XX wieku, jednak popularność tych psów o unikalnym wyglądzie wzrosła dopiero na początku XXI wieku.

Huskador – wygląd i charakter

Zastanawiasz się pewnie, jak w takim razie wygląda huskador? Zazwyczaj psy te ważą od około 18 do 27 kg. Jednak ze względu na to, że są mieszańcami, bardzo trudno jest dokładnie określić wygląd dorosłego zwierzaka. Może się okazać, że będą przeważały cechy jednej z ras, które zostały ze sobą połączone.

Huskadory mają łagodne usposobienie

Warto jednak podkreślić, że psy te są do siebie dosyć podobne pod względem charakteru – przyjazne, opiekuńcze i szybko przywiązują się do swojej ludzkiej rodziny. Zdecydowanie można powiedzieć, że huskadory mają bardzo dużo energii, co wiąże się z tym, że mają ogromną potrzebę zabawy i wymagają długich spacerów. Nie będą się dobrze czuły w małym mieszkaniu, potrzebują uwagi ze strony właściciela. Jedno jest pewne, to zwierzak, który może być wspaniałym, lojalnym towarzyszem!

Zdrowie huskadora

Jeśli chodzi o kwestie zdrowotne, również nie da się przewidzieć, czy zwierzak nie będzie obciążony pewnymi chorobami. Jednak z reguły te kundelki są zdrowe, podobnie jak labrador i husky. Długość życia mieszańców wynosi od około 10 do 14 lat.

Opieka i szkolenie

Jak dobrze wychować husky labradora? Przede wszystkim szkolenie szczeniaka trzeba rozpocząć już w pierwszych tygodniach życia. To bardzo ważny czas socjalizacji, w którym pupil uczy się funkcjonowania w nowym domu, a także nawiązuje relacje z domownikami i innymi zwierzętami. Zwierzak powinien znać swoje miejsce, a także reagować na podstawowe komendy. To znacznie ułatwi wspólne życie i funkcjonowanie w przyszłości. Pies będący mieszanką labradora i husky’ego potrzebuje dużej dawki aktywności w ciągu dnia, dlatego raczej nie odnajdzie się w rodzinie, która woli spędzać czas wolny na kanapie przed telewizorem.

Pielęgnacja

Pielęgnacja mieszańca wygląda podobnie jak w przypadku psów rasowych. Zwierzak również wymaga regularnego wyczesywania sierści, obcinania pazurów, czyszczenia uszu i zębów, a także kąpieli, gdy zajdzie taka potrzeba. Wizyty u lekarza weterynarii to również punkt obowiązkowy.

Labrador husky to mieszaniec, który ma liczne grono miłośników. Zazwyczaj są to przyjazne, lojalne i aktywne zwierzaki. Jeśli zamierzasz powitać w swoim domu nowego czworonożnego członka rodziny, zastanów się nad takim wspaniałym mieszańcem!

Źródło zdjęcia: https://www.flickr.com/photos/8347765@N06/25300650204, jlh_lunasea via Flickr, CC BY-SA 2.0

Archiwum: marzec 2023
Photo of author

Agnieszka Poll

Studentka weterynarii, której największą miłością są psy. Jej ulubiona rasa to labrador retriever, sama ma czteroletnią suczkę. W jej domu poza psami zawsze było też miejsce dla kotów. W wolnych chwilach lub pisać opowiadania.