Jakie są typowe umaszczenia dla cane corso italiano?

Cane corso italiano to rasa o niezwykle zróżnicowanym umaszczeniu. Najpopularniejsze warianty kolorystyczne to: czarny, jasnopłowy, jasnoszary, ołowiany, łupkowy, pręgowany i czerwono jeleni. Uwagę przyciąga fakt, że wśród tych barw brak jest tzw. „blue” czyli błękitnego umaszczenia.

Wszystkie odmiany kolorystyczne mogą posiadać małą białą plamkę na klatce piersiowej. Dodatkowo, białe włosy na grzbiecie nosa oraz na końcówkach palców są dopuszczalne. Szczególnie ważne jest to, aby przy umaszczeniu pręgowanym i płowym, maska nie sięgała powyżej linii oczu psa.

Czy „cane corso italiano blue” naprawdę istnieje?

Mimo, że fraza „cane corso italiano blue” pojawia się w wielu źródłach i dyskusjach miłośników tej rasy, musimy zaznaczyć, że nie ma takiego oficjalnego umaszczenia wśród cane corso. Być może termin ten pojawił się jako efekt błędu tłumaczeniowego lub jako forma marketingowa.

Jeśli ktoś reklamuje sprzedaż „cane corso italiano blue”, warto podchodzić z dużą ostrożnością i dokładnie zbadać pochodzenie takiego psa. Może to być mylące dla potencjalnych nabywców, którzy szukają konkretnego koloru w tej rasie.

Co zapamiętać?

Rasa cane corso italiano oferuje szeroką gamę umaszczeń, które sprawiają, że te psy są niezwykle atrakcyjne i różnorodne. Mimo to, należy pamiętać, że „blue” nie jest jednym z nich. Zawsze warto dokładnie badać i weryfikować informacje przed zakupem psa, aby uniknąć ewentualnych rozczarowań czy nieporozumień.

Archiwum: październik 2023
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.