Obecnie Kraina Zwierząt liczy 50 podopiecznych. Wśród nich znajdują się konie, krowy, kozy owce, króliki, psy i koty. Niestety niektóre zwierzęta z racji wieku, nie mogą liczyć na adopcje.

Kraina Zwierząt poszukuje nowego miejsca

Niestety decyzje administracyjne powodują, że prawo do nabycia działki ma Centralny Port Komunikacyjny. Sytuacja powoli staje się dramatyczna:

Jeżeli fundacja nie znajdzie nowego miejsca, będzie to oznaczało jej koniec. Nie jesteśmy w stanie znaleźć domów prywatnych dla naszych podopiecznych, to zwierzęta z ciężką przeszłością, wymagające stałej i kosztownej opieki weterynaryjnej. Najczarniejszy scenariusz to licytacja zwierząt przez komornika

– powiedziała w rozmowie z Onetem Monika Czarzasta z Fundacji Kraina Zwierząt.

W poprzednim roku zorganizowano zbiórkę, dzięki której udało się zakupić małe gospodarstwo. Kilka dni później, gdy fundacja otrzymała zgodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolników na zakup gospodarstwa, okazało się, że w miejscu zwierzęcego azylu ma powstać Centralny Port Komunikacyjny. To oznacza, że działka zostanie wywłaszczona, a pierwszeństwo do jej nabycia ma CPK.

Kraina Zwierząt prosi o pomoc!

Cała sprawa jest o tyle utrudniona, bowiem przez pandemię COVID-19, kwoty za nieruchomości znacznie podrożały, o czym wspominają organizatorzy zbiórki:

Niestety, zebrana w zeszłym roku kwota uniemożliwia nam zakup jakiegokolwiek gospodarstwa, do którego mogłybyśmy zabrać zwierzęta. W związku z pandemią COVID ceny nieruchomości niesamowicie podrożały. W województwie mazowieckim zaczynają się od 500 000 zł, a to dla nas zabójcza kwota, której same po prostu nie udźwigniemy

– informują organizatorki na stronie zbiórki i dodają:

Wiemy, że przeprowadzka będzie nas kosztować wiele zarwanych nocy oraz długich dni ciężkiej pracy, ale jesteśmy na to gotowe. Wyrwałyśmy te zwierzęta ze szponów śmierci i nie poddamy się bez walki!

Nie wiadomo, ile czasu może funkcjonować azyl w tym miejscu:

Niestety, CPK nie wypowiedziało się dokładnie kiedy rozpocznie się wywłaszczanie. Wszystkie informacje są przekazywane drogą sąsiedzką, nawet urząd gminy nie ma jasnych informacji. Otrzymałyśmy informację, że w momencie rozpoczęcia procesu wywłaszczania będziemy mieć 3 miesiące na opuszczenie gospodarstwa

– przekazała Monika Czarzasta z Fundacji Kraina Zwierząt i kontynuuje:

Oprócz problemów z nowym domem mamy również ciężką sytuację finansową. Niestety, w związku z pandemią nasi stali darczyńcy wycofali swoje wpłaty. Wiadomość o stracie domu dla zwierząt całkowicie podcięła nam skrzydła. Mimo wszystko walczymy. Jesteśmy odpowiedzialne za naszych podopiecznych i zrobimy wszystko, żeby mogły dożyć spokojnej starości w nowym azylu

– wyjaśnia przedstawicielka fundacji

Fundacji można także pomóc poprzez przekazanie darowizny:

  • Odbiorca: Fundacja Kraina Zwierząt
  • Numer rachunku bankowego: 21 1750 0012 0000 0000 3889 9538
  • Nazwa banku: BNP PARIBAS
  • Tytuł: Darowizna

Źródło: Onet.pl

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.