Jeśli chcesz zapewnić swojemu kotu dobrą zabawę, zaopatrz się w kilka sportowych akcesoriów. Sprawdź również, jakie akcesoria sportowe, których ty używasz na co dzień, mogą stanowić rozrywkę dla twojego zwierzaka.

Dlaczego aktywność fizyczna jest niezwykle istotna w przypadku kotów?

Najnowsze badania wskazują, że nawet co drugi kot domowy cierpi z powodu nadwagi. Powodów jest kilka. Po pierwsze, zbyt duża liczba przysmaków. Rozwiązaniem w tym przypadku jest zmiana diety, jednak warto również wprowadzić kilka ćwiczeń, które przyspieszą zgubienie zbędnych kilogramów. Kolejną przyczyną jest brak ruchu. Koty znane są ze swojego lenistwa i zamiłowania do snu. Zaopatrz się w kilka akcesoriów dla kotów, gdyż już kilkuminutowa zabawa z pupilem sprawi, że jego organizm będzie funkcjonował lepiej, a ty tym samym uchronisz go przed groźnymi chorobami.

Jak rozpocząć trening z kotem?

Pamiętaj, by nie rozpoczynać treningu zbyt intensywnie. Na początek warto postawić na kilka minut zabawy, by wzbudzić ciekawość czworonoga. Co kilka dni zwiększaj czas treningu, cały czas obserwując zachowanie kota.

Akcesoria dla kota – wędki oraz piłki

Najprostszym rozwiązaniem jest zakup akcesoriów dla kota, na przykład piłek. Pamiętaj, że oprócz zabawy równie ważna jest twoja interakcja z czworonogiem. Nie możesz po prostu dać kotu zabawki i oczekiwać, że sam będzie się bawić. Musisz wzbudzić jego ciekawość i się zaangażować. Jeśli tradycyjne piłki nie działają, pamiętaj, że koty lubią wszystko, co szeleści, piszczy i się rusza. Może zamiast piłki sprawdzi się lepiej kawałek zwiniętej folii? Poruszaj przedmiotami, wzbudzając zainteresowanie kota. Dzięki temu zachęcisz go do ruchu.

Zapewnij rozrywkę kotu dzięki wędce

Ciekawą propozycją jest również zakup wędki. Koty uwielbiają wszystko, co się rusza, więc dzięki niej zachęcisz swojego pupila do ruchu. Akcesoria dla kota tego typu mają piórka i dzwoneczki przykuwające wzrok zwierzęcia, więc z pewnością będą stanowić dobrą rozrywkę. Kilka minut zabawy dziennie wystarczy, by twój pupil poczuł się lepiej.

Interaktywne zabawki i drapaki, które zachęcą twojego kota do ruchu

Jeśli poszukujesz akcesoriów dla kota, dzięki którym twój zwierzak zachowa świetną formę, pomyśl o zakupie zabawek interaktywnych. Idealnie sprawdzi się interaktywna mysz, która zachęci kota do ruchu i zapewni mu świetną rozrywkę. Równie dobrym pomysłem jest zakup dużego, piętrowego drapaka. Dzięki niemu kot ma możliwość wspinaczki, co pozytywnie wpływa na jego sprawność i zwinność.

Torba sportowa – idealne miejsce na kryjówkę dla kota

Wiele akcesoriów, których używasz na co dzień podczas treningu, stanowi również doskonałą atrakcję dla twojego kota. Dobrym przykładem jest torba sportowa. Koty uwielbiają wszelkiego rodzaju skrytki i schowki, dlatego jeśli tylko zostawisz otwartą torbę, istnieje spore prawdopodobieństwo, że twój kot zorganizuje sobie tam swoją kryjówkę.

Mata do ćwiczeń – element do ćwiczeń i do zabawy

Jeśli wykonujesz ćwiczenia w domu, z pewnością masz matę do ćwiczeń. To akcesorium, które z pewnością zainteresuje twojego kota. Dzięki niemu możesz połączyć codzienny trening z przyjemnością i wspólną zabawą ze swoim pupilem. Wspólne rozciąganie to doskonały sposób na spędzenie czasu z czworonogiem.

Pamiętaj, że warto stawiać na maty do ćwiczeń wykonane z wysokiej jakości materiałów. W przeciwnym razie ostre pazury mogą uszkodzić matę i sprawić, że nie będzie ona użyteczna. Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów sportowych, takich jak piłeczki czy wędki, które zapewnią dobrą zabawę twojemu kotu. Również elementy, których ty używasz na co dzień, np. torba sportowa czy mata do ćwiczeń, mogą stanowić doskonałą rozrywkę.

Archiwum: sierpień 2021
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.