Niezależnie od tego ile masz lat, z pewnością znasz bajkę „Smerfy”. To cudowna opowieść o niebieskich stworkach, które muszą wciąż uciekać przed mściwym Gargamelem. Każdy fan tej serii z pewnością potrafi wymienić wszystkie imiona smerfów, a imię kota występującego w bajce nie jest dla niego tajemnicą. Kim był kot Gargamela w popularnej bajce i komiksach? Jakie miał cechy? Czy był przyjazny dla smerfów? Sprawdź!

„Smerfy” – ulubiona bajka dzieci i dorosłych!

Smerfy to niezwykle popularna opowieść o interesujących niebieskich stworzeniach, których codzienny spokój regularnie zaburza Gargamel wraz ze swoim kotem Klakierem. Postacie smerfów zostały stworzone przez rysownika komiksów Pierre’a Culliforda, znanego również pod pseudonimem Peyo. Te małe i niesamowicie urocze stworzenia stały się głównymi bohaterami komiksów, a także seriali i filmów animowanych. Jeśli chodzi o Smerfy, imiona bohaterów bajki związane są z ich cechami czy przywarami. Wyjątkowa bajka opowiadająca o Papie Smerfie, Smerfetce, Ważniaku, Marudzie, Osiłku, Łasuchu, Ciamajdzie, Zgrywusie i wielu innych na zawsze zostanie w sercach i pamięci miłośników tej zabawnej, uroczej i ciekawej serii.

Czarny charakter komiksu i kreskówki i jego rudy kot

Bez wątpienia za czarny charakter zarówno komiksu, jak i kreskówki oraz filmu Smerfy można uznać czarownika Gargamela. Jego życiowym celem jest złapanie w swoje sidła smerfa, który stanie się składnikiem jego tajnej mikstury. Samotnik ma jedynego przyjaciela, kota, które to zwierzę jest mu całkowicie oddane. Klakier mimo tego, że próbuje pomagać, często przez przypadek rujnuje plany swojego właściciela. Choć z pozoru jest jedynie bohaterem pobocznym, zdecydowanie nadaje ważny akcent całej opowieści.

Imię kota Gargamela – Klakier czy Azrael?

Kot Gargamela w oryginalnej wersji komiksu ma na imię Azrael, a w polskiej nazywa się Klakier i wśród polskich widzów właśnie to imię jest bardziej popularne. Jak można opisać Klakiera w kilku słowach? Jest wiernym towarzyszem swojego właściciela, choć bardzo często zdarza mu się przypadkowo niszczyć plany pojmania smerfów. Leniwy, mściwy i egoistyczny, jednak lubiany przez widzów. Mimo złego traktowania ze strony Gargamela kot jest wobec niego lojalny i wiernie mu służy. Nie da się zaprzeczyć, że nieco niezdarny Klakier, jednocześnie jest na swój sposób uroczy.

Klakier w krzyżówkach

Pytanie o oryginalne imię bajkowego Klakiera często pojawia się w krzyżówkach. Teraz już wiesz, że prawidłową odpowiedzią w takim przypadku jest hasło „Azrael”.

Smerfy to jedne z najbardziej popularnych fikcyjnych stworzeń, które podbiły serca zarówno młodszych, jak i starszych widzów. Komiksy, a także seriale i filmy animowane opowiadają historię małych niebieskich postaci, z których każda ma zupełnie inny charakter. Ich przygody i walka z mściwym Gargamelem i jego towarzyszem Klakierem wciągają już od pierwszych chwil! Jeśli do tej pory nie miałeś okazji oglądać fascynujących i zabawnych przygód smerfów i innych postaci stworzonych przez rysownika Peyo, najwyższy czas to zmienić.

Archiwum: luty 2022
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)