Pies wyglądający jak lew.

Zadaj pytanieKategoria: PiesPies wyglądający jak lew.
Danka zapytał 5 miesięcy temu

Ostatnio napotkałam zdjęcia, na których znajdował się pies wyglądający jak lew. Miał złoty kolor, był duży, a włosy na jego głowie przypominały grzywę. Co to może być za rasa?

1 odpowiedzi
Ewa Malinowska Personel odpowiedział 5 miesięcy temu

Prawdopodobnie widziałaś zdjęcia mastifa tybetańskiego 🙂 To dosyć rzadka rasa, która często znajduje się w zestawieniach najdroższych psów świata. Bogaci Chińczycy są w stanie płacić za te psy nawet miliony dolarów. Wszystko przez ich legendarne moce i opowieści o rzekomej świętości. W dawnych czasach mastify pilnowały tybetańskich świątyń. Były także wykorzystywane w roli stróżów, a nawet wojowników. 
W Polsce pies wyglądający jak lew nie jest szczególnie popularny nie tylko ze względu na cenę, ale także na to, że mastify tybetańskie są bardzo trudnymi i wymagającymi zwierzętami. W rękach nieodpowiednich opiekunów mogą stać się niebezpieczne, dlatego poleca się je niemal wyłącznie miłośnikom rasy i osobom, które wiedzą, w jaki sposób z nią pracować. 
Jeżeli chcesz znaleźć więcej ciekawych informacji o mastifie tybetańskim, koniecznie sprawdź ten link: https://zwierzaki.pl/mastif-tybetanski.