Pies boo. Ile kosztuje?

Zadaj pytanieKategoria: PiesPies boo. Ile kosztuje?
Roksana zapytał 4 miesiące temu

Zafascynował mnie pies Boo. Ile kosztuje taka rasa? To chyba najsłodszy piesek, jakiego widziałam w życiu.

1 odpowiedzi
Ewa Malinowska Personel odpowiedział 4 miesiące temu

Pies Boo to prawdziwa gwiazda internetu a jego sława sięga naprawdę daleko 🙂 Ten słynny bohater memów to pomeranian, czyli najmniejszy ze wszystkich szpiców niemieckich. Co ciekawa, rasa ta uchodzi za jedną z najdroższych na świecie. 
Maleńkie szpice przychodzą na świat stosunkowo rzadko. Co ciekawe dostępne są dwie linie hodowlane – niemiecka i brytyjska. Niestety, nie ma informacji o tym, z której pochodzi pies Boo. Ile kosztuje przedstawiciel tej samej rasy? 
Pomeraniany mogą kosztować nawet 15 tysięcy złotych! W polskich hodowlach zrzeszonych w ZKwP ceny są jednak bardzo zróżnicowane. Psy z doskonałych linii w nietypowych umaszczeniach (na przykład blue merle) to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Można oczywiście spotkać pieski z rodowodem FCI (czyli pełnoprawnie rasowe), które kosztują „jedynie” 6 – 8 tysięcy złotych.
Szpice miniaturowe to zdecydowanie nietanie psy. Nie ma się co dziwić – są doskonałe pod każdym względem, nie tylko piękne, ale także silne i mądre. Pamiętaj, że Boo wyglądał w określony sposób ze względu na swoją fryzurę – na tak zwanego „misia”. Pomeraniany nie rodzą się z sierścią w takim kształcie. 
Więcej o rasie przeczytasz tutaj: https://zwierzaki.pl/szpic-miniaturowy